ZTE ZXDSL 931WII Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

tarafından
452
ZTE ZXDSL 931WII Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

Özellikle Türk Telekom üzerinden internet alan kullanıcıların en sık rastladığı modemlerden biri ZTE ZXDSL 931WII modemlerdir. Firmanın yaptığı anlaşma gereği ZTE serisinin kullanıldığı internet bağlantılarında en çok kullanılan modem markalarından biri olan ZTE ZXDSL 931WII marka modemin kurulum işlemi ise oldukça basit olmakla beraber dikkat edilmesi gereken kurulum türlerindendir. Zira bu kurulum sırasında yapılacak olan bir hata internet bağlantınızı almanızı engelleyecektir. Bu yüzden tüm kurulum işlemlerini adım adım yapmalı ve internet servis sağlayıcınızın size verdikleri bilgilerle sürekli olarak karşılaştırarak bilgilerin doğru girildiğinden emin olmalısınız. Bu uyarıları yaptıktan sonra artık ZTE ZXDSL 931WII modemin nasıl kurulacağına geçebiliriz.

  • Modemimizi kurabilmek için öncelikle ara yüz girişi yapmamız gerekiyor. Ara yüz girişi içinse internet tarayıcımızı kullanacağız. Bu noktada tarayıcımıza “168.2.1” numarasını yazıyoruz. Numarayı adres çubuğuna yazdıktan sonra ise arama butonuna basıyoruz. Arama butonuna basar basmaz karşımıza modem ara yüz ekranımız gelecek. Bu ara yüz ekranında bize şifre sorulacak. Eğer ki Türk Telekom üzerinden internet almışsanız (ki bu modem türünü en çok tercih eden firma Türk Telekom) o zaman şifre bölümüne “ttnet” kullanıcı adına ise “admin” yazmanız gerekiyor.
ZTE ZXDSL 931WII

ZTE ZXDSL 931WII Modem

  • Bu sayede modem ara yüzümüze ulaşmış olacağız. Şimdi ise internet için hızlı bağlantı kurmamız gerekiyor. Bunun için hemen üst sekmede yer alan “gelişmiş ayarlar” sekmesine tıklıyoruz. Bu sekmeye tıkladığımızda karşımıza bir sekme gelecek. Sekmenin sonunda yer alan “düzenle” butonuna basacağız. Ardından gelen ekranda VCİ değerini “35” Vpi değerini ise “8” olarak seçim yapacağız. Daha sonra ise “Ethernet bağlantısı için PPP(PPPoE)” seçeneğini seçerek devam ediyoruz. Şimdi karşımıza bir ekran daha gelecek. Bu noktada karşımıza gelen ekranda ADSL şifrenizi ve kullanıcı adını yazıyoruz. Bu işlemi de onayladıktan sonra ve ardından kablosuz şifremizi ve adımızı da belirleyip kurulumu bitiriyoruz. ZTE ZXDSL 931WII kurulumu bu kadar ile sınırlı.
ZTE ZXDSL 931WII

ZTE ZXDSL 931WII Modem