Youtube Videolarını Öne Nasıl Çıkarırım ?

tarafından
860
Youtube Videolarını Öne Nasıl Çıkarırım ?

Youtube, en popüler video paylaşma uygulamalarından biri. Eğer düzenli olarak videolar atıyor buna rağmen videolarınızı önce çıkarıp izletemiyorsanız bu makale tam size göre. Aşağıdaki maddeleri uygulayarak videolarınıza daha fazla izlenim alabilirsiniz.

Kaliteli Videolar

Youtube ilk olarak videonun kalitesine bakar. Eğer videonuz kalitesiz ve özgün bir video değilse öne çıkmayı beklemeyin. Youtube yazılımı sayesinde bunu anlayıp sizi arka sıralara itebilir. İzlenim almak için kaliteli ve özgün videolar koymalısınız.

Başlık Seçimi

Videolarda başlık videonun izlenmesini ve öne çıkmasını sağlayan en önemli etkenlerden biridir. Videonun başlığı ile videonun içeriği birbirine uymalıdır. Bu insanların dikkatini daha iyi çeker ve izlenimleriniz artar.

Uygun Açıklama

Videonuzun altındaki açıklama kısmını mutlaka doldurun. Bu bölüme videonuz ile ilgili kısa bir yazı yazabilirsiniz. Ayrıca kullandığınız kelimeler video içeriği ile ilişkili olursa izlenimleriniz daha da artacaktır.

Doğru Etiketleme

Etiket, arama kısmına hangi kelime yazıldığında sizin videonuzun çıkabileceğini belirler. Videonuzda içerikle ilgili birden fazla yabancı ve Türkçe etiket kullanarak izleniminizi artırıp öne çıkabilirsiniz.

Kanal Tasarımı

İnsanlar abone olacakları kanalın tasarımlarına dikkat etmektedirler. Eğer güzel bir kapak ve profil fotoğrafı ekleyip, videolarınız için oynatma listesi oluşturursanız bu sizi olumlu anlamda etkileyecektir.

Sosyal Medya

Videolarınızı Facebook,Twitter gibi sosyal paylaşım ağlarında paylaşarak izlenim sayınızı artırarak videolarınızı öne çıkarabilirsiniz.