Youtube Pair İle Televizyondan Youtube Videoları Nasıl İzlenir?

tarafından
373
Youtube Pair İle Televizyondan Youtube Videoları Nasıl İzlenir?

Video paylaşım platformları arasında açık ara önde olan ve belki de en köklü video paylaşım platformu Youtube olarak biliniyor. Sadece film, dizi, oyun videolarını değil kullanıcıların kendileri ile ilgili çektikleri videolarında paylaşıldığı platform şimdilerde dünyanın en çok ziyaret edilen sitelerinden de biri. Genel olarak internet üzerinden video izleme alışkanlığının genişlemesi ve bununla beraber Youtube platformuna bu derece ilgi gösterilmesi söz konusu video paylaşım ortamının artık akıllı cihazlarda da varsayılan uygulamalar olarak kullanılmasına da neden olmaya başladı. Yani artık akıllı telefonlarımızda Youtube uygulamasını bizim yüklememize gerek kalmadan kullanabiliyoruz. Bununla beraber akıllı televizyonlarda da artık söz konusu platformun bağlantıları varsayılan uygulamalar arasında. Tabi bunun dışında tam olarak akıllı sayamayacağımız bir önceki nesil internete bağlanabilen LED televizyonlarda da artık Youtube kullanımı mümkün. Bunun için sadece akıllı telefon ile televizyonu eşleştiren Youtube Pair programını kullanmak gerekiyor. Youtube Pair ile televizyonda Youtube keyfi nasıl sağlanır daha detaylı bakalım.

  • Şimdi ilk olarak televizyonda yer alan Youtube uygulamasının QR kodunu görüntülememiz gerekiyor. Bu işlem içinse öncelikle televizyon kumandamızla televizyonda yer alan Youtube uygulaması üzerine geliyoruz. Arından uygulamaya girmeden hemen önce “ayarlar” sekmesine giriş yapıyoruz. Ayarlar sekmesine bastığımızda ise ekranda “eşle” komutunun yer aldığı bir seçenek göreceksiniz. Biz bu seçeneğe girdiğimiz de karşımıza QR kod ekranı gelecek.
Youtube Pair

Youtube Pair İle Televizyondan Youtube Video

  • Şimdi ise akıllı telefon kısmına geçiyoruz. Akılı telefondan ise kullandığımız internet tarayıcının sayfasına giriyoruz. Bu noktada dikkatli olmanız gerekiyor. Eğer akıllı telefonunuzda Youtube uygulaması varsa dahi siz bu uygulamaya girmeyeceksiniz. İşlem tarayıcı üzerinden yapılacak. Tarayıcı görüntülendiğinde ise adres satırına “youtube.com/pair” yazmamız gerekecek. Bu noktadan sonra bizden ya QR kodu okutmamız ya da QR kodun yanında yer alan 12 haneli sayıyı girmemiz istenecek. Her iki işlemden birini yapıp “ekle” butonuna bastığınızda ise işlem tamamlanmış olacak. Artı akıllı telefon üzerinden izlediğiniz videolar otomatik olarak akıllı televizyonda da görüntülenecek.
Youtube Pair İle Televizyondan Youtube Videoları Nasıl İzlenir

Youtube Pair