Youtube Kısıtlı Mod Sorunu Nasıl Çözülür?

tarafından
412
Youtube Kısıtlı Mod Sorunu Nasıl Çözülür?

Video paylaşım platformları içerisinde en çok kullanılanı Youtube. Daha önce bağımsız yayıncılar tarafından kontrol edilen Youtube, Google tarafından satın alındıktan sonra en çok kullanılan video paylaşım platformu haline geldi. Özellikle video paylaşımlarına kullanıcılarında eklenmesi ve sadece Gmail hesabı ile kanal açılabiliyor olması Youtube çok kısa bir süre içerisinde zirveye oturtan en büyük nedenlerden biri. Çok kısa bir aralıkta bu denli büyüme göstererek sosyal medyanın ve internetin en çok ziyaret edilen platformlarından biri haline de gelen Youtube için zaman zaman kullanıcıların video hatalarıyla da karşılaştığını biliyoruz. En sık rastlanılan sorun ise açılan videonun izinler gerekçesiyle görüntülenmiyor olması. Bazı videolarda yaş sınırı olduğu için bu tip bir görüntüleme hatasında sizden yaş doğrulaması yapmanız yani Gmail hesabınızla uygulamaya giriş yapmanız isteniyor. Fakat bunun dışında siz giriş yapsanız bile her hangi bir olumsuzluğun olmadığı videolarda da görüntülenme sorunu yaşanabiliyor. Aslında bu sorunun nedeni Youtube kısıtlayıcıları. Kimi zaman virüs programları nedeniyle, kimi zaman aile filtreleri ve internet koruyucu programlar nedeniyle yaşanan bu sorunda Youtube tarayıcınızdan kısıtlanmış oluyor. Bu nedenle hiçbir şekilde video izleyemiyorsunuz. Peki, bu sorunu nasıl çözeriz? Yapmamız gereken işlemlere bakalım.

  • Aslında sorunun çözümü çok basit. İlk aşamada tarayıcınızdan Youtube giriş yapmanız gerekiyor. Uygulamaya giriş yapmanızın hemen ardından ise ana sayfanın en alt kısmına inmeniz gerekmekte. Ana sayfanın en alt kısmına iniyoruz. Burada dil ayarı, ülke, geçmiş ayarları, yardım ayarları gibi sekmeleri göreceksiniz. Bu sekmelerden biri de “kısıtlı mod” sekmesi.
Youtube Kısıtlı Mod Sorunu nasıl çözülür

Youtube Kısıtlı Mod

  • Sorunumuzun nedeni de bu ayar. Kısıtlı mod ayarı eğer ki açık konumundaysa o zaman ayarın üzerine tıklayarak bu ayarı kapalı konuma getiriyoruz. Yapmanız gereken işlem bu kadar. Daha sonra bir kez tarayıcınızı yeniden başlatmanız gerekmekte. Sorunun yeniden yaşanmaması içinse mutlaka virüs tarayıcınızı ya da yazımızda bahsettiğimiz diğer programları kontrol etmeniz gerekiyor. Zira yine bu programlara bağlı olarak kısıtlı moda geçiş olabilmekte.