Yandex Tarayıcıda Kayıtlı Olan Şifreleri Nasıl Görüntüleyebiliriz?

tarafından
228
Yandex Tarayıcıda Kayıtlı Olan Şifreleri Nasıl Görüntüleyebiliriz?

İnternet Explorer tarayıcının en çok kullanılan internet tarayıcısı olduğu dönemlerde genelde internet tarayıcıları değil de internet tarayıcılarından kullanılan arama motorlarına önem veriliyordu. Google ardından Bing, kısa süre sonra Yandex derken bu alanda birçok arama motoru da adından söz ettirmeye başlamıştı. Bununla beraber artık arama motorları da kendi tarayıcılarını ortaya çıkarmaya ve artık kendi tarayıcılarında kendi aram motorlarını kullanmaya başlamıştı. İlk olarak dünyanın en büyük arama motoru olan Google’ın yaptığı atılım sonrasında Google tarayıcılar internetti sarmaya başlamış ve hemen ardından ise Google’ın en yakın rakibi olan Yandex kendi internet tarayıcısını duyurmuştu. Kısa süre içerisinde en çok kullanılan tarayıcılardan biri haline gelen Yandex internet tarayıcı ayrıca kullanıcılara Google tarafından sunulan birçok özelliği de sunmaya başladı. Özellikle kullanıcı hesap bilgileri ve bunun yanında hesap yönetimleri konusunda Yandex tarayıcının oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Hatta bu tarayıcı aracılığıyla unuttuğunuz hesap bilgilerini bile görüntüleyebiliyorsunuz. Özellikle şifresi unutulan hesaplar için bu büyük bir ayrıcalık olarak dikkat çekiyor. Tüm bunlarla beraber Yandex tarayıcıda kayıtlı olan kullanıcı hesap şifrelerini nasıl görüntüleriz daha detaylı bakalım.

  • İlk olarak tarayıcımıza giriş yapıyoruz. Ardından tarayıcı üzerinden hesap denetimini yapacağımız “ayarlar” menüsüne giriş yapıyoruz. Bu menüye giriş yapabilmek için ise ilk olarak sağ üst kısımda yer alan üst üste üç çizgi işaretine tıklıyoruz. Bu işarete tıkladığımızda açılan menüden ise ayarlar sekmesine tıklıyoruz.
Yandex Tarayıcıda Kayıtlı Olan Şifreleri görüntüleme

Yandex Tarayıcıda Kayıtlı Olan Şifreler

  • Açılır menüden ayarlar sekmesine girdiğimizde ise Yandex tarayıcının “şifreler ve formlar” sekmesine giriş yapıyoruz. Bu menüye giriş yaptıktan sonra kullanılan yani tarayıcıda kayıtlı olan şifrelerin görüntülendiği bir Şifre penceresi açılacak. Şimdi şifrelere ulaşmak için ise “şifreleri yönet” butonuna tıklamamız gerekiyor. Yaptığımız bu işlemden sonra karşımıza kullandığımız kayıtlı şifre gelecek. Fakat bu ekranda şifre ilk olarak nokta şeklinde gösterilecek. Şifre kutusunun hemen içerisinde bulunan göster butonuna basmanız halinde ise kayıtlı şifrenizi görüntüleyeceksiniz.