Yandex Tarayıcıda Kayıt Şifreleri Nasıl Görüntüleriz?

tarafından
1442
Yandex Tarayıcıda Kayıt Şifreleri Nasıl Görüntüleriz?

İnternet üzerinden sörf yapmak için kullanılan sistemlere internet tarayıcıları diyoruz. Sanal ortamda yayın yapan tüm siteleri tarayan ve kullanıcının arama kriterlerine göre bu siteleri sınıflandırarak kullanıcıya arama sonuçlarını görüntüleyen arama motorları ve internet tarayıcıları son dönemde en büyük şirketler olarak da anılmakta. Başta Google olmak üzere, son dönemde sadece internet tarayıcısı sayesinde bile bu şekilde dev şirketlere dönüşmüş olan Yandex, Mozilla gibi internet tarayıcılarını da biliyoruz. Bu noktada Google’ın hemen arkasında ise Rus tabanlı Yandex tarayıcı ve arama motoru geldiğini belirtelim. Dünya üzerinde en çok kullanılan Yandex arama motoru ve tarayıcılarının kullanıcılara da Google gibi birçok çözüm sunduğunu biliyoruz. Özellikle güvenlik konusunda Yandex tarayıcıların kullanıcılara birçok ayrıcalığı sunduğunu belirtelim. Hem siteleri ziyaret eden kullanıcıların hem de yayın yapan sitelerin güvenliği korumak için sürekli güncellenen Yandex tarayıcılar ayrıca internet ortamında standart olan güvenlik önlemleri de sunmakta. Bu güvenlik önlemleri arasında en çok dikkat çekeni ise kullanıcıların tarayıcıya girdikleri şifreleri gizli konuma getirmek. Şifrelerin gizli konuma getirilmesiyle beraber en azından bazı robot yazılımlarla kullanıcıların şifrelerinin ifşa edilmesinin önüne geçilebiliyor. Fakat Yandex kullanıcıları da şifrelerini unuttukları zaman bu güvenlik önlemi nedeniyle sorun yaşayabiliyor. Peki, bu sorunu çözerek şifreleri nasıl görüntüleyebiliriz? Bakalım.

  • Öncelikle Yandex tarayıcımızı başlatıyoruz. Yandex tarayıcımızı başlattıktan sonra ise Yandex ayar menüsüne giriş yapmamız gerekecek. Bu işlem için öncelikle “ayar” çubuğunu görüntülüyoruz. Buradan “ayarlar” sekmesine giriyoruz. Sağ üst köşeden üç nokta işareti ile gireceğimiz bu menü sonrasında ise “şifreler ve formlar” kısmına giriş yapıyoruz.
Yandex kayıtlı şifreler

Yandex kayıtlı şifreleri görme

  • Şifreler ve formalar kısmında yer alan “şifreleri yönet” sekmesine tıklıyoruz. Şifreleri yönet dediğimizde şifre ayarları bölümünü görüntülemiş olacağız. Buradan şifrelerin üzerine gelerek göster demeniz yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra kayıtlı olan ve yıldız ile gizlenen şifre görünür hale gelmiş olacak. Şifre görünür hale geldikten sonra ise tekrar şifreyi kapatmak için şifreyi gizle demeniz gerekiyor.