Xbox 360 Oyun Konsolunda Dil Ayarları Nasıl Yapılır?

tarafından
1861
Xbox 360 Oyun Konsolunda Dil Ayarları Nasıl Yapılır?

Oyun Konsolu denildiği zaman akla iki firma geliyor. Biri Xbox serisiyle büyük ün yakalamış olan Microsoft, diğeri ise Playstation serisiyle ün yakalamış olan Sony. Her iki firmada oyun konsolu konusunda yaptıkları büyük atılımlarla biliniyor. Son olarak yeni nesil adını verdikleri konsollar ile kullanıcıların karşısına çıkan iki dev firmadan biri olan Microsoft da, Xbox One ile satış rekorları kırmayı başardı. 20 milyon satış rakamına ulaştığı düşünülen Microsoft’un yeni nesil konsolunun yanı sıra şaşırtıcı bir şekilde bir nesil eski olan Xbox 360 serisinin de düşen fiyatlarla beraber satış rakamlarında oynama yaşandığı ortaya çıktı. Her ne kadar Xbox 360 dönemin artık kapanmaya başladığı belirtilse de hala Xbox 360 konsollar içinde oyunların çıkış yapıyor olması bu serinin bir süre daha gündemde kalmasına da neden olacak gibi. Zira yeni nesil Xbox One konsolların özelliklerinin arandığı kadar hala Xbox 360 konsollarında özelliklerinin arandığı ve bu alanda hala merak edilen sorular olduğu da biliniyor. Bu noktada Xbox 360 için en çok merak edilen konulardan birisi de dil ayarları. Zira kimi zaman kullanıcılar daha ucuz olduğu için konsol alırken tercihini yurt dışından yana kullanıyor. Bu durumda dil sorununun ortaya çıkmasına neden oluyor. Peki, dil ayarları nasıl yapılır?

  • Xbox 360 dil ayarlarını yapabilmek için ilk olarak oyun konsolunun ara yüzüne giriş yapmanız gerekiyor. Ara yüzde ise “Sistem” menüsüne giriş yapıyorsunuz. Sistem menüsünden ise “Konsol ayarlarına” giriş yapmamız lazım. Konsol İngilizce üzerine kuruluysa o zaman “System” seçeneğine giriş yapıyorsunuz. Ardından konsol ayarları içinde en üst satırda bulunan “settings” kısmına giriş yapmanız gerekiyor.
Xbox 360 Oyun Konsolu dil ayarı

Xbox 360 Oyun Konsolu

  • Daha sonra ise karşınıza çıkan menüden 3.sırada yer alan “Dil ve Yerel Ayar” kısmına giriş yapmanız gerekiyor. Bu meniye giriş yaptığınızda karşınıza dil seçenekleri çıkacak. Dil menüsüne girdiğiniz cihaz tarafından desteklenen tüm dil seçenekleri karşınıza çıkacak. Eğer konsolu Türkçe yapacaksanız o zaman liste içerisinde Türkçeyi bulmanız gerekiyor. Ardından dilin üzerine tıklayarak “ayarla” demeniz yeterli olacaktır.
Xbox 360 Oyun Konsolu

Xbox 360 Oyun Konsolu dil ayarı nasıl yapılır