Xbox 360 Kablosuz Joystick Bağlantısı Nasıl Kurulur?

tarafından
726
Xbox 360 Kablosuz Joystick Bağlantısı Nasıl Kurulur?

Oyun konsolu alanında genel olarak tüm pazarın iki firmanın elinde olduğunu söyleyebiliriz. Bu firmalarda biri Sony bir diğeri ise Microsoft. Her ne kadar bu alanda Sony’nin daha yaygın olarak kullanıldığı düşünülse de aslında satış rakamlarında Microsoft’un oyun konsolu Xbox serisinin bir adım önde olduğunu söylemek mümkün. İlk oyun konsollarından beri devam eden ve iki marka arasında bir yarışa dönen bu rekabet son dönemde yeni nesil konsolların piyasaya sürülmesiyle beraber iyiden iyiye kızıştı. Özellikle yeni nesil konsolların getirdiği özellikler konusunda hem Sony hem de Microsoft’un attığı adımlar yarışın kızışmasını nedeni. Tabi yeni nesil konsollarda bu yarış kıyasıya devam ederken bir nesil geride kalan konsollar arasında da hala benzeri bir yarışın olduğunu söylemek mümkün. Zira Xbox One’ın satışta olmasına karşın bir önceki nesilde kalan Xbox 360 konsolların da hala satılıyor olması bu durumun kanıtı. Aslında Xbox 360 konsolların hala satılıyor olmasında Xbox 360 konsolların dönemine göre üstün özellikleri olmasının da etkisi bulunuyor. Bu özelliklerden birisi de Xbox 360 konsolların kablosuz Joystick destekleri. Sadece birkaç küçük kurulum ile Xbox 360 konsollarda da standart kablosuz Xbox Joystick kurulumu yapabiliyoruz. Bu kurulumu nasıl yapacağımıza daha detaylı bakalım.

Kurulum Öncesi Hazırlık

  • Kablosuz Joystick kurulumu yapmadan önce Xbox kontrol cihazının çalıştığından emin olmanız gerekiyor. Bu işlem için Joystick bataryasını takın ve Joystick ışığının yandığını kontrol edin.
Xbox 360 Kablosuz Joystick Bağlantısı

Xbox 360 Kablosuz Joystick kurulumu

   Eşleştirme İşlemi

  • Eşleştirme işlemi geçtiğimizde ise ilk olarak Xbox 360 konsolun üzerindeki eşleştirme tuşuna basıyoruz. Tuşa bastığımız zaman cihaz Joystick aramasını başlatacak. Kurulum işlemini tamamlamak için bu kez de Joystick üzerindeki “X” şekline basmamız gerekiyor. Bu tuşa da basmış olmamız Joystick ile cihaz arasındaki bağlantının kurulması işlemini başlatmamız anlamına geliyor. Arama işlemi kısa sürede tamamlandıktan sonra Joystick bağlantısı da kurulmuş oluyor. Artık kontrol işlemini Xbox Joystick üzerinden yapabilirsiniz.