Wintouch Q75S Rom Yükleme Nasıl Yapılır?

tarafından
611
Wintouch Q75S Rom Yükleme Nasıl Yapılır?

Tablet teknoloji her geçen gün biraz daha gelişmeye başladı. Yaşanan gelişmeler sayesinde hemen her yıl birçok yeni tablet modeli de ortaya çıkmaya başladı. Asus, HTC, Samsung, Apple derken birçok ünlü markanın bu alan yeni ürünlerini de tanıtmaya başladığını da biliyoruz. Tablet teknoloji alanında birçok ünlü markanın yeni ürünlerini görmeye başladık. Tüm bu teknoloji ürünleriyle beraber adını sıkça söz ettirmeyi başaran dev markaların yanı sıra son dönemde markası pek fazla bilinmese de satışı bir hayli fazla yapılan birçok yeni tablet markası da olduğunu da biliyoruz. Genelde Çin merkezli olan bu markalar arasında fiyat performans dengesini iyi kurduğu için oldukça iyi satış oranlarına sahip olan Wintouch Q75S tabletlerde bunlardan bir tanesi. Her hangi bir markanın adıyla değil doğrudan satışı ile piyasadaki yerini alan Wintouch Q75S tablet fiyat avantajları nedeniyle oldukça da fazla oranda tercih ediliyor. Tabi her ne kadar fiyat avantajı olsa da aslında söz konusu tabletlerin bu yapısından dolayı bazı sorunlarla da karşılaştığını da söylemek gerekiyor. Özellikle tabletlerin Android versiyonlarıyla ilgili son dönemde bir hayli sorun alınmaya başladığı haberleri de yapılmıyor değil. Android sürümlerinde yükseltme almayan ve bu nedenle bazı hatalarla karşılaşılan tabletlerde bu sorunu çözebilmek için ise Rom atma seçeneği kullanılıyor. Peki, ama Wintouch Q75S tabletlere Rom atma işlemini nasıl gerçekleştirebiliriz? Daha detaylı olarak inceleyelim.

  • Bu noktada ilk olarak sağlam bir Rom dosyasına ihtiyacınız olacaktır. Wintouch Q75S tablet için de Rom bulmak istiyorsanız doğrudan tabletin kendi sitesin kullanmanız yeterli olacaktır. Zira tabletin resmi internet sitesinde de tablete yükleme yapılabilecek farklı versiyonlarda birçok Rom dosyası bulunuyor. Tüm bu dosyalar ile beraber istediğiniz sürümü de Wintouch Q75S tablete yüklemeniz mümkün oluyor. Bunun için Google üzerinden resmi siteye girip ardından ise istediğiniz bir Rom dosyasını indirmeniz gerekiyor.

tablet-rom

  • Bunun dışında ise Rom dosyasının yüklenmesi için bir de yükleme aracına ihtiyacınızın olduğunu da belirtelim. Yükleme aracını da indirmeniz gerekecek. Yükleme aracınızı da indirmek için doğrudan sitede yer alan Rom yükleme aracını indir bağlantısını kullanmanız yeterli olacaktır. Daha sonra ise yükleme aracını yükleyip ve hemen ardından da programı çalıştırmanız gerekiyor. Tablet ile bilgisayar arasındaki bağlantıyı da sağladıktan sonra şimdi Firmware sekmesine basarak buradan indirdiğimiz Rom dosyasını programa göstermemiz gerekecek. Daha sonra kısa bir yükleme işleminden sonra Rom tablete yüklenecektir.