Wink Uygulaması Nasıl Kullanılır?

tarafından
1627
Wink Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Sosyal medya uygulamaları her geçen gün bir yenisi daha eklenmeye başladı. Sosyal medya kavramının ilk olarak ortaya çıktığı zamanlarda MSN, Facebook, Twitter gibi sayılı uygulamalar varken şimdilerde onlarca sosyal medya uygulaması görmeye başladık. Sosyal medya uygulamalarında sayının giderek artması tabi ki bu alanda farklı kullanımlar sunulmasını da sağlamadı. Bununla beraber artık sadece mesajlaşma için değil fotoğraf video paylaşımı anlık canlı yayın yapımı gibi birçok farklı yöntemle de sosyal medya uygulamalarını kullanabiliyoruz. Oluşturulan çeşitlilikle hemen her alana hitap eden yeni bir sosyal medya uygulaması ortaya çıktı. İşte bu tip sosyal medya uygulamalarından birisi de Wink. Sosyal medya uygulamalarının son temsilcilerinden biri olan Wink, aslında SanpChat uygulamasının farklı bir versiyonu gibi. Zira uygulamada yine mantık fotoğraf ve videolara mesaj eklemek ve bir süreliğine bu paylaşımları yapmak. Fakat Wink’in emoji ve benzeri birçok konuda küçük farklılıkları olduğunu da belirtelim. Peki, Wink uygulamasını kullanmak için ne yapmamız gerekiyor? Uygulamanın nasıl bir mesaj sistemi var? Tüm bu sorunların cevaplarına daha detaylı olarak bakalım.

  • Öncelikle resmi uygulama mağazanızdan uygulamanın indirme işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bunun için eğer Android işletim sistemi kullanıyorsanız o zaman Google Play mağazası üzerinden eğer iOS işletim sistemi kullanıyorsanız o zaman da App Store üzerinden uygulamayı indiriyorsunuz. Uygulamayı indirdikten sonra ise kurulum aşaması otomatik olarak tamamlanacaktır. Daha sonra Wink’i açarak öncelikle kamera kullanımına izin vermeniz gerekiyor. Kamera kullanımına izin vermek için de zaten direk karşınıza gelen “kamera kullanımına onay ver” kutusuna onay vermeniz yeteli olacaktır.
Wink izin onayı

Wink kurulumu

  • Daha sonra uygulama bir kez de mikrofon kullanım için izin isteyecektir. Mikrofon kullanımı içinde gerekli olan onayı verdikten sonra Son olarak karşınıza gelen kişiler ekranından Rehberinizde kayıtlı olan ve uygulamayı kullanan tüm arkadaşlarınızı görebiliyorsunuz. Tıpkı Facebook mesajlaşma mantığı gibi uygulamayı kullanamaya başlayabilirsiniz. Eğer karşı tarafta uygulama yoksa o zaman kişilerden kullanıcıyı uygulamaya davet edebiliyorsunuz.