Windows Üzerine Android Sistem Nasıl Yüklenilir?

tarafından
543
Windows Üzerine Android Sistem Nasıl Yüklenilir?

Akıllı telefonların çıkışı aslında biraz olsun bilgisayarların pabucunu dama atmaya başladı. Özellikle iş alanlarında akıllı telefonların bilgisayarın yapabildikleri hemen her işlevi yerine getiriyor olması bu alanlarda daha çok akıllı telefonlara yönelmeye neden oldu. Özellikle rahat taşınılabiliyor olması akıllı telefonların tercih edilmesindeki en büyük ayrıcalık. Tabi tüm bu ayrıcalıkların yanı sıra teknik konularda da bilgisayarlarla akıllı telefonlar arasındaki bağlantının bir hayli önemli hale geldiğini de söylemek gerekiyor. Zira akıllı telefonların işletim sistemlerinden kaynaklı olarak yetersiz kaldığı alanlarda olmuyor değil. Bu gibi durumlarda ise sorunu çözebilmek ve Android üzerinde kayıtlı olan programları kullanmak için Windows işletim sistemimizin üzerine Android işletim sistemi kurmamız gerekiyor. Ancak bu şekilde Android işletim sistemi üzerinden açılan programları Windows sistemlerde de çalıştırabiliyoruz. Bunun için öncelikle Android 6.0 sistemi kullanılmakta. Kullanacağınız küçük bir program aracılığıyla Windows üzerinde rahatlıkla Android sistemi kurabiliyorsunuz. Peki, bu programlar hangileri ve nasıl kullanılıyor daha detaylı bakalım.

  • Öncelikle küçük bir dosya indirmeniz gerekecek. Bunun için https://sourceforge.net/projects/android-x86/ adresine giriş yapıyoruz. Bu adrese giriş yaptığımızda ise program doğrudan karşımıza gelecek. Karşımıza gelen ekrandan yeşil bölüme tıklayarak indirme işlemini takıyoruz. İndirme işlemini başlattıktan sonra indirme işlemini bitirmeniz gerekecek. İndirme işlemini tamamlandığında ise artık kurulum aşamasına geçiyoruz.
Windows

Windows Üzerine Android Sistem

  • Şimdi bu işlem için öncelikle 8 GB boyuta sahip olan bir harici belleği bilgisayarımıza bağlamamız gerekecek. Şimdi bir medya dosyası oluşturabilmek için Unetboot programını indiriyoruz. Şimdi indirdiğimiz dosyası UnetBoot programına gösteriyoruz. Ardından harici belleğe yükleme işlemini başlatıyoruz. Tüm bu işlemlerden sonra medya ögesi oluşmuş olacak. Biz bu noktada disk bölümü oluşturacağız. Disk bölümü oluşturmak için ise bilgisayarımızın arama bölümüne “sabit disk bölümü oluştur” deyip uygulamaya giriyoruz. Ardından diskimizin boş bölümünden en az 64 GB gibi bir kısmı ayırıyoruz. Ardından ise harici belleği takıp sistemi yeniden başlatıyoruz. Bundan sonra ise normal format işlemi yapacağız. Sadece bu alandan disk bölümüne oluşturduğumuz disk alanını açıp yüklemeyi başlatmamız yeterli olacaktır.