Windows İçin Destek Nasıl Alınır?

tarafından
724
Windows İçin Destek Nasıl Alınır?

Microsoft tarafından piyasaya sürülen en güncel işletim sistemlerinden biri olan Windows işletim sistemi son yıllarda bilgisayarlar üzerinde en çok kullanılan işletim sistemi olarak da biliniyor. Özellikle Windows 8 serisinden sonra çok daha işlevsel hale gelen işletim sistemi şuan için yeni sürümü ile dünya üzerinde en çok konuşulan işletim sistemi olduğunu söylemek gerekiyor. Son olarak Windows 10 çalışmasıyla beraber gündeme gelen Microsoft, Windows 10 çalışmasıyla beraber son dönemde en çok konuşulan çalışmalardan da birine imza atmayı başarmıştı. Özellikle Windows 10 işletim sisteminin ilk etapta ücretsiz olması ve kullanıcılara da ücretsiz yükseltme imkanı sunması Windows 10 işletim sisteminin de epey bir tutmasını sağlamıştı. Tüm bunlarla beraber 1 sene sonra yeniden ücretli hale gelen ve artık 429 TL gibi bir fiyata satışa sunulan işletim sistemi son bir büyük güncellemeyi de kullanıcılara sunmuştu. Windows 10’un yıl dönümü olarak adlandırılan söz konusu güncellemenin piyasaya sürülmesiyle beraber Windows 10 ücretsiz yükseltme alan kullanıcıların bilgisayarları da artık kararlı hale gelmişti. Tabi bu noktada yeni güncelleştirmelerinde bazı sorunlara neden olduğunu da söylemek gerekiyor. Özellikle Windows 10 işletim sisteminin güncellemesine engel olan sorunların ana güncellemeyi engellediğini de biliyoruz. Ana güncellenmenin engellemesine neden olan sorunlar için ise kimi zaman Microsoft üzerinden de destek almanız gerekebilir. Tabi tüm bu destek alma işlemi için de kullanıcıların mutlaka belli başlı konulara dikkat etmesi gerekiyor. Peki, bakalım işletim sisteminde sorun yaşayan kullanıcılar nasıl Microsoft’tan destek alabilir?

  • Bu noktada Windows işletim sisteminde yaşanan sorunun nedenini belirlemek oldukça önemli. Eğer yaşadığınız sorun yazımızda da belirttiğimiz gibi güncelleme noktasında ise o zaman doğrudan karşınıza gelen hata kodu ile beraber Microsoft’un resmi sitesinden destek alabilirsiniz. Bunun için resmi Microsoft sitesine giriş destek bölümüne girmeniz yeterli olacaktır. Mutlaka sorununuzla ilgili bir konu başlığı ya da danışman bulabilirsiniz.

Windows-destek

  • Bunun dışında eğer bilgisayarı çok iyi bilmiyorsanız ve doğrudan Microsoft ile iletişime geçmek istiyorsanız da o zaman Microsoft’un resmi destek hattını aramanız yeterli olacaktır. Microsoft’un bu noktada kullanıcılara sunduğu resmi destek hattı ise 444 67 87 numarası üzerinden resmi Microsoft müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Türkçe dil desteği sayesinde sorununuzu anlatmanız ve soruna çözüm bulmanız için bu işlemi de tercih etmeniz yeterli olacaktır.