Windows 8 İşletim Sisteminde Kablosuz Ağ Adını Silme Nasıl Yapılır?

tarafından
281
Windows 8 İşletim Sisteminde Kablosuz Ağ Adını Silme Nasıl Yapılır?

Microsoft son 4 senedir işletim sistemlerinde büyük değişikliklere gitmeye başladı. Yapılan değişiklikler Windows 8 işletim sistemiyle beraber kullanıcılara da sunulmaya başlandı. Daha aktif menü seçenekleri, bununla beraber geliştirilmiş ara yüz uygulamaları gibi birçok ayrıcalığın yanında artık iş planlamalarının daha profesyonel hale getirilmiş olması Windows 8’in büyük değişimler yaşamasına neden oldu. Bununla beraber kullanıcılarda sunulan ayrıcalıklardan etkilenmiş olacaklar ki en çok tercih edilen işletim sistemleri de bu yeni atılımların yapıldığı Windows 8 işletim sistemi olmuştu. Tabi bu durumda eski işletim sistemlerine verilen desteğin kesilmesinin de etkili olduğunu söyleyebiliriz. Tüm bu ayrıcalıkların yanı sıra Windows 8 ile beraber artık ayarlar kısmının da kolaylaştırıldığını biliyoruz. Yani sistem üzerinde yapılacak olan ayarları artık sadece birkaç tuş ile düzenleyebiliyoruz. Bunlardan birisi de ağ ayarları. Zira eski sistemlerde çok daha karmaşık olan ağ ayarlarını Windows 8 de birkaç işlemle düzenleyebiliyoruz. Bunlardan birisi de ağ unutma ayarları. Windows 8 üzerinden de tek bir tuş ile ağ ismi silme gibi işlemleri yapabiliyoruz. Bu işlemin nasıl yapıldığını daha detaylı anlatalım.

  • Ağ unutma diğer bir ismiyle ağ adı silme işlemini gerçekleştirmek için öncelikle sağ taraftan açılır ayarlar menüsüne geçmeniz gerekiyor. Bunun için sağ araç menüsüne fare ile açıyoruz. Faremizi sağ menüye getirdiğimizde alt kısımda yer alan kablosuz bağlantımızın üzerine geliyoruz. Kablosuz bağlantımızın üzerine geldiğimizde ise sağ tuşa basarak çıkan seçeneklerden “bu ağı unut” seçeneğine tıklıyoruz.
Windows 8 İşletim Sisteminde Kablosuz ağ

Windows 8 İşletim Sisteminde Kablosuz Ağ Adını Silme

  • Ardından ağ adımızın tamamen kaldırıldığını ve bağlantının yok olarak gözüktüğü görebilirsiniz. Yalnız bu işlemi yapmadan önce bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken birkaç nokta daha var. Zira bu noktaların başında ağ unutma işlemiyle tüm ağ bildirilerinin silindiğinin bilinmesi geliyor. Bu noktada yaptığımız unutma işleminden sonra aynı ağa yeniden bağlanmak istediğinizde bir kez deha ağ şifrenizi belirtmeniz ve ağ bilgilerinizi bu şekilde girmeniz gerekiyor. Eğer kablosuz bağlantı şifrenizi hatırlamıyorsanız o zaman Windows 8 işletim sisteminde ağ unutma işlemi yapmadan önce mutlaka kablosuz ağınızın şifresini bilmeniz gerekiyor.