Windows 7 Uyumluluk Sorunu ve Çözümü

tarafından
1104
Windows 7 Uyumluluk Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere Windows 7 uyumluluk sorununa karşı çözümler sunacağız. Windows 7‘den önce bildiğiniz üzere Windows Vista işletim sistemi piyasaya sürülmüştü. Vista kullanıcıları büyük bir hayal kırıklığına uğradıkları gibi aynı zaman’da sistemde oluşan bir çok uyuşmazlık ve benzer sistem hatalarından ötürü Microsoft kullanıcıların oldukça şikayeti ile karşılaşmış olup, akabinde hemen yeni işletim sistemi olan Windows 7 işletim sistemini piyasaya sürmüştür. Harika bir görünüme ve özelliklere sahip olan Windows 7 işletim sistemi ara sıra ufak uyumluluk sorunları çıkarsa’da Vista’ya nazaran çok daha güçlü ve fonksiyonel bir yapıya sahiptir. Bu konumuz’da sizlere az da olsa rastlayacağınız uyumluluk sorunlarını gidermek adına yönergeler hazırladık, aşağıda yer alan yöntemler doğrultusunda bu sorunu alt edebilirsiniz.

windows 7 uyumluluk sorunu ve çözümü

Windows 7 Uyumluluk Sorunu ve Çözümü

  • Oyun veya programlarınızı bilgisayarınıza kurduğunuz esnada size uyumluluk ile ilgili denetlemeleri sağlayarak herhangi bir sorun halinde size otomatik olarak uyumlu hale getirme özelliğine zaten sahiptir.
  • Kurulum esnasında bu özellik fayda sağlamadıysa eğer, karşınıza çıkacak olan SORUN GİDER ekranında bulunan İLERİ butonuna tıklayarak ilerleyin.
  • Kurmuş olduğunuz oyun veya program işletim sistemine uyumlu olmadığında yapılacak bu işlem üzerine tüm bilgileri detaylandırarak tarar ve olası çözümler için sizi bilgilendirir. Sorun ile ilgili materyaller üzerine sizden adım adım onay isteyebilir.
  • Onay verdiğiniz zaman sistem varsayılan metotta sistem ayarlarını uygulayacak ve oyun yada programınızı yeniden başlatmanızı isteyecektir, ayrıca uyumluluk sorunu’da buna dahil olarak gelebilmektedir.

Bunların dışında halen sorununuz devam ediyor ise bilgisayarınıza bakım yapmanız önerilmektedir, akabinde bir bilgisayar servisine götürerek de yardım alabilir ve bu sorundan tamamiyet kurtulabilirsiniz.