Windows 10’a Yeni Özellik

tarafından
221
Windows 10’a Yeni Özellik

Microsoft her yeni dönemde yeni bir işletim sistemi ile karşımıza çıkmaktadır. Windows 10 üzerinden yaptığı yenilikleri duyururken, özelliklerin her birinin birbirinden büyük noktalar taşıdığı da belirtilmektedir. En çok dikkat çeken 10 özelliğinden sizlere bahsetmek istiyoruz. Özellikleri bakımından son derece geniş bir etkiye sahip olması nedeniyle, daha çok tercih edilmektedir. İlk olarak vakti değerli olan kişiler çok yeni özellikler ortaya çıkarlımşıtır. Bunun için pratik olma olanağı sağlayarak ekran değişim sorununun ortaya çıkmaması içni daha hızlı bir kullanım sağlanmaktadır. İkincisi ise tek ekranda uygulama bolluğu durumudur. Yeni snap ayrıntısı ile karşımıza çıkan bu etki ise çok daha fazla uygulamanın anında açılması durumu ile karşımıza çıkmaktadır.

Windows 10 yeni özelliklerinin üçüncüsünde ise başlat menüsü son derece geniştir. İstediğiniz herşeyi bu menüde bularak son derece kolay bir arama imkânı sunacaksınız. Başlat menüsüne geri dönme ve ayrıntılı arama noktası sizin işinize çok fazla şekilde yarayacaktır. Dördüncü özelliğinde ise en önemli olanıdır. Görev görüntüleme düğmesi oluşturarak ekranlar arası geçişin kolay yaşanması sağlanacaktır. Bu şekilde farklı masa üstü görüntülerine hâkim olmak mümkün olacaktır. Geçişin yapılması ise bu durumda son derece kolay olacaktır. Sanal masaüstü ise beşinci özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm uygulamaları tek bir masa üstü gibi gösterme olarak karşımıza çıkan bir özelliktir.

Windows 10 Yeni Özellik

Windows 10 Yeni Özellik

Windows 10 üzerinde yapılan altıncı değişiklik ise Windows 10 ürününün hemen her cihazda kullanılabilir olmasıdır. En önemlisi ise bu cihazladın uygulama mağazaları üzerinden farklı olan erişim noktalarının da oluşturulmasıdır. Windows 10 için yedinci özelliği tüm geliştiricilerin uygulamalarını televizyon tablet gibi farklı almalarda açarak yazılımcı adına çok daha hızlı bir şekilde geniş kitlelere ulaştırma durumu yaşanacaktır. Sekizinci özelliğinde ise her cihaza özgü olarak arayız uygulaması söz konusu olacaktır. Klavye ve farenin bulunduğu bilgisayarlar için oldukça eski ve klasik bir arayüz uygulaması yapmak mümkün olacaktır. Bu ürünün tamamen ücretsiz olarak sunulması ve son olarak ise geliştiricilerin kullanıcılar tarafından alınan geri bildirimleri sayesinde ürünün tüm pürüzlerinin de halledilmesi sağlanacaktır.