Windows 10 Yeni Kullanıcı Hesabı Ekleme

tarafından
740
Windows 10 Yeni Kullanıcı Hesabı Ekleme

Microsoft tarafından yayınlandıktan sonra en çok sevilen işletim sistemlerinden biri olan Windows 10 işletim sistemi gerek kullanıcı hesapları konusunda gerekse de donanım araçları ile uyum konusunda birçok yenilik içeriyor. Kullanıcıların doğrudan işletim sistemini asistan olarak kullanmalarına izin veren birçok yenilikle beraber gündeme gelen Windows 10’un bazı işleyişleri de değiştirdiğini de söylemek gerekiyor. Zira söz konusu yeni işletim sistemiyle beraber artık kullanıcıların çok daha fazla Windows özelliğine de sahip olduğunu da söylemek gerekiyor. Cortana sesli asistanı, bunun dışında yardımcı uygulamalar ve yeni Office ara yüzleri sayesinde oldukça başarılı bir işletim sistemi olarak gösterilen Windows 10 işletim sisteminin birkaç özelliği de epey değiştirmeye başladığını da söylemek gerekiyor. Bunlarda birisi de kullanıcı hesaplarının açılması özelliği. Windows 10 üzerinde farklı kullanıcıların farklı hesaplarla işletim sistemine girmesi için kullanılan hesap açma işlemi aslında çok daha basitleştirilmiş de diyebiliriz. Zira eski işletim sistemlerinde hesap açmak için çok daha uzun işlemler yapmak gerekiyordu. Yeni işletim sisteminde ise bu sitem çok daha basitleştirilmiş durumda. Üstelik bununla beraber yeni işletim sisteminde hesap ekleme konusunda ekstra seçeneklerinde olduğunu da söylemek gerekiyor. Peki, ama Windows 10 işletim sistemi üzerinden ekstra hesap açmak için hangi işlemleri yapmak gerekiyor? Daha detaylı olarak bakalım.

  • Şimdi bu işlem için öncelikle Windows 10 için ayarlar kısmına girmemiz gerekecek. Ayarlar kısmına girebilmek için ise öncelikler sol alt kısımda yer alan başlat kısmına tıklamanız gerekiyor. Başlat menüsüne tıkladıktan sonra ise açılan menüden ise “ayarlar” kısmına tıklamanız gerekiyor. Ayarlar kısmına tıkladığınız zaman ise karşınıza bir ayar penceresi gelecek. Karşınıza gelen menüden ise profil fotoğrafı şeklinde bir simge ile gösterilen “hesaplar” kısmına girmeniz gerekiyor. Hesaplar sekmesine girdiğinizde de yeni bir ayar penceresi açılacak. Yeni açılan ayar penceresinde ise sol bölümde yer alan sekmelerden “Aile ve diğer kullanıcılar” sekmesine girmeniz gerekiyor. Aile ve diğer kullanıcılar sekmesi yeni bir yerel hesap açmak için kullanılan sekmelerden birisi olarak biliniyor.

Windows-10-Yeni-Kullanıcı-Hesabı-Ekleme

  • Şimdi buradan ise “bu bilgisayara başka bir kullanıcı ekle” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Ardından ise karşınıza bir soru ekranı gelecek. Karşınıza gelen soru ekranı üzerinden ise yetişkin hesabımı yoksa çocuk hesabımı açacağınızı seçmeniz de gerekiyor. Eğer normal bir kullanıcı ekleyecekseniz o zaman yetişkin bölümüne tik atmanız gerekiyor. Ardından isterseniz kullanıcının e mail hesabını da karşınıza gelen ekrana girip ardından ise hesap aç demeniz yeterli olacaktır. Söz konusu işlemden sonra yeni bir hesap daha açılmış olacak. Giriş sırasında bu hesabı da seçerek giriş yapabilirsiniz. Bunun için başlangıç ekranında belirlediğiniz hesabı da seçmeniz yeterli olacaktır.