Windows 10 Telefon Eşlikçisi Nasıl Kullanılır?

tarafından
7031
Windows 10 Telefon Eşlikçisi Nasıl Kullanılır?

Microsoft işletim sistemi alanında en başarılı yazılım şirketi olarak bilinmekte. Özellikle bilgisayarlar için geliştirilen Windows işletim sistemi serisi ile büyük oranda başarı elde etmiş olan Microsoft serinin kabul görmesi ve birçok bilgisayar markası tarafından da kullanılıyor olması sebebi ile sürekli olarak işletim sistemini de güncellemeye başladı. Bu alanda son olarak ise Microsoft’un yeni bombası Windows 10 ile tanıştık. Kısa süre içerisinde piyasaya sürülen ve Windows 8 işletim sisteminin çok daha gelişmiş bir üst modeli olan Windows 10 ile beraber artık işletim sistemleri teknolojilerine de birçok yenilik eklendi. Yeni nesil teknolojilere tam uyum sağlayan Windows 10 bu bağlamda kullanıcıların ilk defa tanışacakları uygulamaları da beraberinde getirdi. Bu uygulamalardan birisi de Telefon Eşlikçisi uygulaması. Windows 10 ile beraber kullanıcılara sunulan uygulama aslında akıllı telefonlar için geliştirilmiş olan bir sistem. Zira söz konusu uygulama ile akıllı telefonunuz ile bilgisayarınızı eşitliyorsunuz. Böylece telefonunuzda kullandığınız ne kadar resim, dosya varsa telefonda da aynı kontrolü yapabiliyorsunuz. Bununla beraber telefondaki verileri de bilgisayarınızda kullanabiliyorsunuz. Tüm bu ayrıcalıklarıyla beraber programı nasıl kullanırız daha detaylı bakalım.

  • İlk olarak uygulamaya giriş yapmamız gerekecek. Bunun için başlat menüsünün hemen yanında yer alan arama sekmesine tıklıyoruz. Arama sekmesine tıkladıktan sonra ise arama menüsüne “telefon eşlikçisi” ifadesini yazarak karşımıza gelen uygulamayı açıyoruz. Uygulamayı açtığımızda ise karşımıza uygulamanın bağlantılarının yapılacağı ekran gelecek. Karşınıza gelen bu ekranda üç farklı seçim yer alıyor. İşletim sistemlerine göre değişen bu üç seçimden telefonunuz hangi işletim sistemini destekliyorsa onu seçiyorsunuz.
Windows 10 Telefon Eşlikçisi kurma

Windows 10 Telefon Eşlikçisi programı

  • Şimdi ise telefonunuz ile bilgisayarınız arasındaki bağlantıyı kablo ile kurmanız gerekiyor. Ardından seçiminizi yaparak eşitleme işlemini başlatıyorsunuz. Eşitleme işlemini başlatmanızın ardından program ile telefonunuz arasındaki bağlantı kuruluyor. Bu bağlantı sırasında hangi ögelerin paylaşımını yapmak istiyorsanız bu ögeleri alta gelen seçenekten işaretlemeniz gerekecek.

NOT: Telefonunuz ile bilgisayar arasında yapılan bu eşitleme işlemi için mutlaka bilgisayar hesabınızı mail adresinizle açıyor olmanız lazım. Zira bu mail adresi üzerinden de telefonla bilgisayar arasındaki dosya bağlantısını kuruyorsunuz.