Windows 10 Rezerve Mesajının Gelmeme Sorunu Nasıl Çözülür?

tarafından
526
Windows 10 Rezerve Mesajının Gelmeme Sorunu Nasıl Çözülür?

Microsoft’un geçtiğimiz yaz döneminde çıkışını yaptığı yeni işletim sistemi Windows 10, artık bilgisayar teknolojilerini başka bir boyuta taşıdı. İşletim sistemi olarak bakıldığı zaman büyük yenilikler barındıran ve artık Cortana ile bilgisayar arasında iletişim imkanını gündeme getiren yeni işletim sistemi Windows 10 ile gelen en büyük değişiklik haberi ise işletim sisteminin ücretsiz dağıtılması olmuştu. Zira daha önce hiç denenmemiş olan bu sistem sayesinde kullanıcıların otomatik olarak Windows 10 kullanmaları da sağlanmış oldu. Haliyle Windows 10 yükselmesi için kullanıcılara bir de rezerve sistemi getirildi. Yani sizin indirmeniz gereken işletim sistemi dosyaları otomatik olarak bilgisayarlara yüklendi ve zamanı geldiğinde de bilgisayarların direk Windows 10 işletim sistemlerine yükseltilmesi sağlandı. Bu gelişmelerle beraber yeni işletim sistemini kullananların sayısı da bir hayli artış gösterdi. Tabi bunun yanında bir de rezerve noktasında sorun yaşayan kullanıcıları da görmeye başladı. Rezerve işleminde sorun yaşayan kullanıcıların ise bazı ayarlamalar ile sorunu giderebileceklerini belirtelim. Peki, bu ayarlar neler daha detaylı bakalım?

  • Şimdi öncelikle “sistem güvenlik” menüsüne giriş yapmamız gerekiyor. Bu menüye giriş yapabilmek için Denetim masası yolunu kullanacağız. Denetim masası ve hemen ardından da sistem güvenlik sekmesine giriş yaptıktan sonra ise bir diğer ayar menüsüne yani “işlem penceresi” menüsüne giriş yapıyoruz. İşlem penceresine bastığımız zaman ise direk olarak “Windows update” sekmesine tıklıyoruz. Sol kısımda bir açılır menü olduğunu göreceksiniz.
Windows 10 Rezerve Mesajı nasıl getirilir

Windows 10 Rezerve Mesajı

  • Bu açılır menüden ise ayarları düzenlememize imkan sunan ayarlar menüsüne giriş yapacağız. Bu menü “ayarları değiştir” şeklinde gözükecektir. Ayarları değiştir sekmesine tıkladığımızda ise tüm Windows güncelleme ayarları karşımıza gelecek. Şimdi karşımıza gelen ekrandan “Windows’u güncelleştirdiğinde bana diğer Microsoft ürünlerinin de güncellemelerini sağla” sekmesine onay veriyoruz. Yani bu sekmeyi işaretli hale getiriyoruz. Ardından Windows’un tüm güncellemeleri yapıp bilgisayarımızı yeniden başlatmanız durumunda Windows 10 rezervasyonunun sağ alt kısımda göründüğünü göreceksiniz. Sistemi yükseltmek içinse rezervasyonu onaylamanız ve indirme işlemini başlatmanız gerekiyor.