Whatsapp’ı Daha Verimli Kullanın

tarafından
229
Whatsapp’ı Daha Verimli Kullanın

Anlık mesajlaşma, sesli görüşme ve iletişim kurma alanında yüksek verimlilik gösteren whatsapp, insanların gözdesi olmuş durumdadır. Hızlı ve bir o kadar da güvenli iletişim kurmaya ön ayak olan whatsapp, kullanım açısından da oldukça rahat bir platforma sahiptir.

Whatsapp’ı daha verimli kullanmak için 10 önemli ipucu vardır. Son görülme anını gizleme sayesinde, insanların sizin ne zaman whatsapp’a girdiğinizi görme olasılığı ortadan kalkmış oluyor. Whatsapp’a kilit koyarak, özel mesajlarınızın görülmemesini sağlayabilirsiniz. Whatsapp’a her girişte kendinize ait bir şifreniz oluyor ve sizden başkası giriş sağlayamıyor. Whatsapp’a gelen resimli mesajlar, otomatik olarak cihazınıza iniyor. Bu sayede, internet kullanımın dan tasarruf sağlanmış oluyor…

whatsapp sesli arama nasıl yapılır

Whatsapp’ta kişi kısayolu oluşturma sayesinde, en sık mesajlaştığınız veya sesli görüşme sağladınız kişiyi ana ekrana taşıyabilir, kolay ve hızlı bir biçim de iletişim kurabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, kişi profiline uzun süreli dokunarak ana ekrana taşıma işlemini gerçekleştirmeniz.

Profil resminizi gizlemek isterseniz veya sadece belirlediğiniz bir grubun görmesini sağlamak isterseniz de, fotoğrafınızı ayarlar bölümünden gizlemeniz mümkün. Whatsapp’ta çok önemli bir mesajınızı yanlışlıkla silseniz dahi, mesaj yedekleme sayesin de geri yükleme işlemi sağlayabilirsiniz.

Bu yıl gelen yenilik sayesin de, whatsapp mesajlarınızı otomatik olarak yeniliyor. Tek yapmanız gereken, uygulamayı silip yeniden yüklemek. Sonrasın da, zaten whatsapp size mesajları geri isteyip, istemediğinizi soruyor.

İOS’ta whatsapp resimlerinizi görmek istemiyorsanız bunun da oldukça basit bir yöntemi var. ayarlar bölümünden, resimler bölümüne erişerek, whatsapp’ı galeriler bölümün den temizleyebilirsiniz…

Whatsapp’a her dosyayı karşı tarafa göndermenin mümkün olabilmesi için, sadece android telefonlar da geçerli olan, whats packed 2 ads uygulamasını yüklemek gerekiyor.

Bu uygulamadan ios kullanıcıları yararlanamıyor. Whatsapp’tan gelen fotoğraf ve videolar, ios cihazlar da fotoğraf/galeri uygulamasıyla senkronize oluyor. Bu durumdan rahatsızlık duyuyorsanız, es file explorer gibi dosya yöneticisi uygulaması indirerek, whatsapp klasörüne girin. Sonrasın da, whatsapp images dosyasına girerek, sol alt taraftan yeni bir klasör oluşturun. Bu dosyanın adını, nomedia olarak ayarlarsanız foroğraflarınız albümde gözükmemiş olur. Telefon numaranızı değştirdiğiniz takdir de, Whatsapp’ı silip tekrar yüklemenize gerek kalmadan, ayarlar bölümünden, hesabım yolunu izleyerek numaranızı kolaylıkla değiştirebilirsiniz…