Whatsapp Web İle Müzik Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

tarafından
679
Whatsapp Web İle Müzik Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

Sosyal medya uygulamalarına her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Facebook, Twitter ve Instagram gibi uygulamaların başını çektiği sektörde artık paylaşımların yapıldığı sosyal medya uygulamaların yanı sıra anlık mesajlaşma uygulamalarını da görmeye başladık. Bu uygulamalardan birisi de hatta belki de en fazla kullanılanı da Whatsapp anlık mesajlaşma uygulaması. Facebook çatısı altında çalışan uygulama kullanıcıların rehberlerindeki numara ile çalışmakta. Uygulama kullanıcıların rehberlerinde bulunan tüm numaraları tarıyor ve bu numaralarla beraber rehberde yer alan tüm kullanıcılar doğrudan Whatsapp kişilerine ekleniyor. Zaten kişi ekleme kısmında da kullanıcıların numaralarını kullanıyorsunuz. Bu şekilde oldukça kısa bir süre içerisinde hem kişi listesi oluşturma hem de arkadaş listesi oluşturmaya izin veren uygulama bunun dışında kullanıcılara da birçok önemli avantaj sağlıyor. Özellikle mesajlaşma konusunda uygulamanın kullanıcılara anlık mesaj, mesajın görüntülendi iletildi bilgisi gibi ayrıcalıklar sunduğunu biliyoruz. Birde tüm bunların dışında Whatsapp ile dosya gönderimi de yapabiliyor veri aktarımına da izin verebiliyorsunuz. Dosya paylaşımı konusunda ise farklı çözümler kullanıcılara sunuluyor. Kullanıcılar isterlerse anından mesajlaşama bölümünden akıllı telefonları üzerinden resim müzik ve belge gönderimi yapabiliyor. Tabii birde bunun dışında kullanıcıların daha rahat dosya göndermesine izin veren web sürüm üzerinden dosya gönderme işlemi var. Bir müzik dosyası üzerinden örnek vererek web sürüm aracılığıyla kullanıcılara nasıl dosya gönderimi yapılabilir detayları ile ele alalım.

  • Bu noktada ilk olarak eğer daha önce web sürüme giriş yapmamışsanız o zaman öncelikle web sürüme giriş yapmamız gerekiyor. Web sürüme giriş yapmak içinse doğrudan tarayıcımıza Whatsapp yazarak aratıyoruz ve ilk çıkan siteye giriş yapıyoruz. Şimdi karşınıza bir kare kod gelecek. Bu işlem sırasında da öncelikle telefonumuzdan Whatsapp uygulamasına girip ardından ise uygulama ayarlarına girerek “web sürümüne bağlanmak istiyorum” demeniz gerekli. Şimdi ise kodu telefon ile taratıp bağlantınızı da tamamlamış oluyorsunuz.

whatsapp-web

  • Gelelim nasıl müzik dosyası paylaşımı yapacağımıza. Şimdi öncelikle dosyanın Whatsapp ile görünür hale gelmesi için bir dizi ayar yapmamız gerekecek. Öncelikle kullanıcıların yükleme yapacakları ses dosyasının klasörüne girmeleri gerekiyor. Ardından ise klasör bölümlerinin yer aldığı üst kısımdan “görünüm” sekmesine girmeniz gerekiyor. Ardından “bilinen dosya türleri için uzantıları gizle” sekmesinde yer alan işareti kaldırmanız gerekiyor. Son olarak müzik dosyasının adını ve formatını değiştirmeniz gerekli. Adı kısmına her hangi bir şey yazdıktan sonra uzantıyı da “.mp4” yapmanız gerekiyor. Son olarak ise Whatsapp üzerinden ataç simgesine basarak bilgisayardan oluşturduğunuz ses dosyasını seçmeniz yeterli olacaktır.