WhatsApp Telefon Numarası Değiştirme Nasıl Yapılır ?

tarafından
676
WhatsApp Telefon Numarası Değiştirme Nasıl Yapılır ?

Öncelikle WhatsApp hesabınızı yeni telefon numaranıza aktarabilmeniz için “Numara Değiştir” özelliğini kullandığınızdan emin olunuz.Yeni telefon numaranızı WhatsApp’ ta doğruladığınız takdirde, eski hesabınızda bulunan bilgiler yeni hesabınıza aktarılmaz. SIM kartınızı veya telefonunuzu sürekli olarak değiştirmemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü böyle yaptığınız takdirde doğrulama işleminde sorun yaşamanıza sebep olabilir.WhatsApp’ taki numara değiştirme özelliği, aynı telefondaki WhatsApp hesabınız ile ilgili telefon numarasını değiştirmenize olanak sağlar.

1-Yeni telefon numaranızdan telefon çağrısı veya SMS mesajı alabildiğinizden ve de aktif bağlantınız bulunduğundan emin olunuz.

2-Telefonunuzda eski numaranın güncel şekilde doğrulandığından emin olunuz. Bunu kontrol edebilmek için “Ödeme Bilgi” ekranında (WhatsApp> Menü Tuşu > Ayarlar > Hesap > Ödeme bilgisi)’ e ulaşarak yapabilirsiniz.

3-Mobil cihazınızın yeni numarasına ait SİM kartınızı yerleştiriniz.

4-WhatsApp’ ı açınız.

5-WhatsApp > Menü Tuşu > Ayarlar > Hesap > Ödeme bilgisi sekmelerini takip ederek eski numaranızın güncel şekilde doğrulandığını kontrol ediniz.

6-WhatsApp > Menü Tuşu > Ayarlar > Hesap > Numara değiştir menüsüne gidiniz.

7-Buradaki kutuya eski numaranızı giriniz.

8-En alttaki kutuya ise yeni numaranızı giriniz.

9-Ekranınızın en üstünde yer alan “Bitti” ye tıklayın.

10-Artık bundan sonra yeni telefon numaranızı doğrulamaya yönlendirileceksiniz.

Diğer taraftan whatsapp dan hesap silme- whatsapp numarası değiştirme nasıl yapılırsorusunun cevabı; iPhone, Android, Windows Phone ve BlackBerry 10 cihazlarındahemen hemen aynı şekildedir. Yukarıda bahsettiğimiz işlemler sonucunda eski numaranızda kullandığınız WhatsApp hesabınızdaki bütün bilgiler yeni telefon numaranıza taşınacaktır. Numara doğrulama işlemi tamamlandıktan sonra WhatsApp hesabınızdaki kişilerle görüşebilmek için onlara yeni telefon numaranız hakkında bilgi vermelisiniz.Çünkü WhatsApp telefon numaranızı değiştirdiğiniz zaman kişilerinize ayrı ayrı olarak bu değişiklik bildirilmez. Yalnızca sizinle grup sohbeti katılımcıları olan kişiler telefon numaranızın değiştiğini göreceklerdir. Sorunsuz olarak mesajlaşmak için işleme başlamadan önce kişilerinizemutlaka telefon numaranızın değişeceği hususunda bilgi veriniz.