WhatsApp Neden Açılmıyor? Whatsapp Neden Yüklenmiyor? 4 Kasım 2016

tarafından
627
WhatsApp Neden Açılmıyor? Whatsapp Neden Yüklenmiyor? 4 Kasım 2016

WhatsApp neden açılmıyor sorusu günün en çok sorulan soruların başında yer alıyor. Gece özellikle saat 02.00’den sonra kullanıcılar anlık mesajlaşma uygulamasında sorunla karşılaştılar. Karşı tarafa mesaj iletmekte sorun yaşayan kullanıcılar WhatsApp neden açılmıyor diye merak ediyorlar.

WhatsApp neden açılmıyor? Geçtiğimiz günlerde büyük bir siber saldırının kurbanı olan WhatsApp, yine saldırıya mı uğradı? DDOS saldırısıyla sunucuların etkisiz hale gelmesiyle erişim sorunu yaşanan WhatsApp’ta yine aynı sorun mu var?

4 Kasım 2016 gecesi tam anlamıyla internetsiz bir geceye girildi. Yapılan erişim kısıtlamaları kapsamında Facebook, Twitter, Youtube gibi sitelere girilememesinin şoku yaşanırken, bir şok da akıllı telefonların popüler uygulaması Whatsapp’tan geldi.

Whatsapp’tan konuşma yapanlar gece saat 02.00’den sonra mesajların “iletilmediğini” fark etti ve Whatsapp’a neden girilmiyor? Whatsapp erişim engeli neden oldu? gibi soruların yanıtlarını aramaya başladı.

Whatsapp’a neden girilemiyor? Yazdıklarımız neden gitmiyor?

Whatsapp kullanıcıları son 1 saattir Whatsapp’ta yazdıklarını konuştukları kişiye gönderemiyor. Karşı tarafa gitmeyen mesajların nedeni ise şu an olan erişim kısıtlaması…

Kısıtlamanın nedeninin akşam başlayan HDP operasyonu olduğu düşünülüyor. Kimi internet kullanıcılarına göre ise siber saldırılar var.

Henüz resmi ağızlardan bir açıklama yok. Whatsapp’a ne zaman erişim olacağı konusunda bilgi gelir gelmez sizlerle paylaşacağız.

Whatsapp’a ne oldu? nasıl düzelir?

Whatsapp Mesajları gitmiyor ve whatsapp mesajları neden gitmiyor gibi soruların şu an net cevabı olmasa da, android veya ios cihazlar için hazırlanan VPN programlarını indirerek whatsapp’a ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu sorun sadece WhatsApp ile de sınırlı değil. Facebook, Twitter, Youtube gibi sitelere girişte yaşanan problemle ilgili geniş bilgi için şu haberi okuyun:

http://www.teknoabla.com/internet-neden-kesildi-internet-neden-yok-4-kasim-2016/

SMS Paketi Nasıl Alınır? Turkcell, Vodafone, Türk Telekom SMS Paketleri