WhatsApp Grup Mesajlarında Okundu Bilgisi Nasıl Alınır?

tarafından
369
WhatsApp Grup Mesajlarında Okundu Bilgisi Nasıl Alınır?

Sosyal medyanın artık ne kadar geliştiği tartışılmaz bir gerçek. Neredeyse bir basın organı gibi gösterilmeye başlanan sosyal medya kavramıyla beraber artık birçok alanda da bu kavrama göre gelişmeler yaşanmaya başladı. Özellikle akıllı telefon teknolojilerinde doğrudan sosyal medya uygulamaları içinde geliştirmeler yapıldığı biliniyor. Tabi sosyal medya kavramının bu kadar önemli hale gelmesi bu alanda sürekli yeni uygulamalarla karşılaşmamızın da ana nedenleri arasında. Önceleri sadece Facebook, Twitter derken şimdilerde sosyal medya uygulamalarına her geçen gün bir yenisi eklenmekte. Buna ek olarak artık anlık mesajlaşma uygulamaları olarak adlandırılan ve GSM operatörlerine duyulan ihtiyacı en aza indiren çeşitli sosyal medya uygulamalarıyla da karşılaşmaya başladık. Söz konusu anlık mesajlaşma olunca akla ilk gelen uygulama ise WhatsApp. Facebook çatısı altında çalışan uygulama anlık mesajlaşma yapmanıza imkan verdiği gibi görüntülü konuşma yapma, fotoğraf ve görüntü paylaşma, dosya paylaşma işlemlerine de izin veren uygulama tüm bu yönleriyle beraber 1 milyarın üzerinde kullanıcı elde etmeyi de başardı. İki kişi arasında yapılan konuşmalarda tüm bu imkanları kullanıcılara sunan WhatsApp, ayrıca grup konuşmalarına da izin veriyor. Grup konuşmalarında da tıpkı ikili konuşmalarda olduğu gibi oldukça kolay bir yapı bulunuyor. Doğrudan grup içerisinde mesajlarınızı yazarak grup konuşması yapabiliyorsunuz. Tabi bu durumda aklınıza şu soru gelebilir. Grup içerisinde gönderdiğimiz mesajların kimler tarafından okunduğunu nasıl görebiliriz? Bunun için birkaç küçük işlem yapmanız yeterli olacaktır. Bu işlemler neler bakalım.

  • Öncelikle mutlaka WhatsApp üzerinden grup görüşmesine girmeniz gerekiyor. Grup görüşmesine girdiğiniz andan sonra gönderdiğiniz ve kimler tarafından okunduğunu görmek istediğiniz mesajınızın üstüne tıklamanız gerekiyor. Mesajı tıkladığınız zaman ekranın üst kısmında “i” harfinin bulunduğunu göreceksiniz.
WhatsApp Grup  mesajları

WhatsApp Grup

  • Ekranın üst kısmında yer alan bu bölüme tıklıyoruz. Siz simgeye tıkladığınız zaman karşınıza bir açılır menü gelecek. Karşınıza gelen açılır menüden ise mesajınızı hangi kullanıcılar okumuş bunun bilgisini almanız mümkün. Mesajınızı okuyan kullanıcılar profil resimleriyle beraber ekranda gözükecektir.