Whatsapp Bilinmeyen Özellikleri

tarafından
503
Whatsapp Bilinmeyen Özellikleri

WhatsApp son yıllarda en çok kullanılan internet üzerinden mesajlaşma uygulamalarından biri. Birçok kullanıcısı WhatsApp’ da bulunan değişik özellikleri bilmiyor. Bu yazımızda size fazla bilmeyen bu özelliklerin neler olduğunu göstereceğiz. Aşağıda bu özellikleri madde madde sıraladık.

WhatsApp’ da Numara Değiştirme

WhatsApp’ da telefon numaranızı değiştirmek için öncelikle Ayarlar>Hesabım menüsüne gelerek Numara Değiştir seçeneğini seçin. Yeni telefon numaranızı girerek numara değiştirme işlemi yapabilirsiniz. Fakat eğer mesajlarınızı kaybetmeyi sorun etmiyorsanız yeni numaranızdan bir WhatsApp hesabı oluşturarak 1 yıl ücretsiz kullanım hakkı kazanabilirsiniz.

WhatsApp’ da Engellendiğinizi Anlama

Eğer bir kişinin sizi engelleyip engellemediğini merak ediyorsanız bunu öğrenmenin çok kolay bir yolu var. O kişinin fotoğrafının hiç değişmemesi, mesajlarınızın okunmaması veya arama yapılamaması o kişinin sizi engellediğini gösterir.

WhatsApp Otomatik Fotoğraf Kaydetmeyi Kapama

WhatsApp’ ın otomatik olarak size gönderilen fotoğrafları otomatik olarak galerinize kaydetmesini istemiyorsanız,Android cihazınızda Ayarlar>Sohbetler ve Aramalar>Medyayı Otomatik İndir menüsüne gelerek yanındaki tiki kaldırabilirsiniz.İos cihazınızda bunu yapmak için Ayarlar>Resimler bölümünden bunu engelleyebilirsiniz.

WhatsApp Veri Kullanımını Azaltma

Eğer mobil internetiniz sınırlıysa WhatsApp’ da bulunan özellik sayesinde daha az mobil veri harcayabilirsiniz. Ayarlar>Sohbetler ve Aramalar bölümünden fotoğrafların otomatik olarak kaydedilmesini kapayıp, aramalarda daha az veri kullanma özelliğini aktif edebilirsiniz.

WhatsApp Son Görülmeyi Kapama

Eğer insanların sizin en son ne zaman çevrimiçi olduğunuzu bilmemesini istiyorsanız bunu kapatabilirsiniz. Bunun için Ayarlar> Hesap > Gizlilik > Son görülme menüsünden bu ayarı aktif edebilirsiniz.