Vodafone Smart Tab 6 Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?

tarafından
616
Vodafone Smart Tab 6 Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?

Akıllı telefon teknolojisi son dönemlerde diğer cihazlarda da kullanılmaya başlandı. İşletim sistemine dayalı çalışan bu cihaz serilerine artık televizyonlar, saatler, akıllı gözlükler gibi birçok yeni ürün eklendi. Bununla beraber tıpkı akıllı telefonlarda olduğu gibi işletim sistemlerinin etki ettiği ve ortaya çıkardığı yeni ürünlerden biri de tabletler. Çalışma mantığı olarak akıllı telefonlarla hemen hemen aynı sistemi barındıran tabletler en az akıllı telefonlar kadar tutulmaya başladı. Hem bilgisayara göre taşınabilirliğinin çok daha fazla olması hem dokunmatik yüzeyler ile rahat kullanım imkanı hem de bilgisayarın yapabilecekleri işlemleri yapabilme gibi ayrıcalıklar tabletlerin tercih edilmesinin en büyük nedenleri arasında geliyor. Tabletlere ve tablet telefonlara artan bu ilgi sayesinde ise artık birçok markanın tabletlerini de görmeye başladık. Üstelik bu konuda sadece teknoloji firmaları değil bununla beraber operatörlerde pazara giriş yaptı. İşte bu operatörlerden birisi de Vodafone. Akıllı telefonlarının yanı sıra artık Vodafone tabletlerinde akıllı cihaz pazarında yerini aldığını söyleyebiliriz. Birçok firma ile ortak geliştirilen cihazlar içerisinde en çok beğenileni ise Vodafone Smart Tab 6.  Oldukça kullanışlı tabletlerden biri olan Smart Tab 6 özelliklerinin yanı sıra kullanıcılara hata çözümlerinde de birçok ayrıcalık sunmakta. Özellikle tabletlerinizde yaşanan yazılımsal sorunlarda direk olarak sıfırlama işlemi yapabiliyor olmanız tıpkı diğer akıllı cihazlarda olduğu gibi Smart Tab 6 cihazında da fabrika çıkışı bir ürüne kavuşmanızı sağlıyor. Peki, bu işlemi nasıl yapıyoruz daha detaylı bakalım.       

  • Bu noktada kullanıcıların ilk olarak bir seçim yapması gerekiyor. Eğer ki tabletiniz açılıyor fakat aşırı bir yavaşlama, donma sorunları, yeniden başlatma sorunları gibi sorunlar varsa o zaman doğrudan tablet ayar menüsü üzerinden fabrika ayarlarına dönebilirsiniz. Fakat bunun dışında tabletiniz açılmıyor, ya da açılsa bile görüntü ekrana gelmiyorsa o zaman tabletin bir diğer bileşenlerini kullanarak sıfırlama menüsüne ulaşmamız gerek.
Vodafone Smart Tab

Vodafone Smart Tab 6

  • Bu işlem için öncelikle ses açma tuşumuza ve tabletimizin power tuşuna basılı tutuyoruz. Tablet kapalı konumdayken yaptığımız bu işlem sonrasında tabletimizin ayar menüsüne ulaşabileceğiz. Tabletimizin ayar menüsünden ise “Factory mod” seçeneğine giderek, ses açama ve kapama tuşlarıyla “clear eMMc” sekmesine tıklayıp fabrika ayarlarına dönme işlemini başlatıyoruz.