Vivaldi Tarayıcıyı USB Belleğe Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

tarafından
277
Vivaldi Tarayıcıyı USB Belleğe Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternet kullanımının sürekli artıyor olması internet teknolojilerinde sürekli yeni uygulamaların, sürekli yeni şirketlerin karşımıza çıkmasına neden oluyor. İnternetin bu şekilde dev bir pasta haline gelmesi bu alanda teknoloji devlerinin de pastadan dilim alma yarışını bir hayli arttırmaya başladı. Tabi pastanın en büyük diliminin de internet tarayıcılarına kaldığını biliyoruz. Zira bu alanda en çok kullanılan uygulamalar internet tarayıcıları. Haliyle en büyük geliri de internet tarayıcıları elde ediyor. Bu alanda en başarılı ve en çok tercih edilen Google, Firefox, Edge tarayıcılar bir yana dursun artık bu alanda yeni uygulamaları da görmeye başladık. Yeni tarayıcılardan bir tanesi de Vivaldi tarayıcı. Daha önce Opera’nın yayıncılığında görev almış ekip tarafından geliştirilen Vivaldi tarayıcı yeni nesil tarayıcı teknolojilerini de içerisinde barındırıyor. Aslında Opera tarayıcısının yeni yüzü olarak gösterebileceğimiz Vivaldi tarayıcıların bir diğer ayrıcalığı ise aslında taşınabilir belleklere bile kurulabiliyor olması. Böylelikle istediğiniz gibi tarayıcınızı özelleştirip ayarlarını kendiniz belirlediğiniz internet tarayıcınızı da yanınızda taşıyabiliyorsunuz. Bunun için kurulum işlemi sırasında Vivaldi kurulum menüsünden birkaç ufak ayar yapmanız gerekecek. Yükleme işlemi sırasında belirlenen tüm bu ayarlar neler? Detaylarıyla inceleyelim.

  • Öncelikle indirdiğiniz Vivaldi setup dosyasını çalıştırmanız gerekiyor. Yükleme uygulamasını çalıştırdığınız zaman ise karşınıza gelen ekrandan doğrudan yüklemeye geçmeden önce bir seçim yapmanız gerekecek. Yükleme ekranında yer alan “Advanced” sekmesine basarak bu alandaki ayarları düzenleyeceğimiz bölüme girmiş oluyorsunuz.
Vivaldi  tarayıcı

Vivaldi nasıl kurulur

  • Şimdi bu ekranda hem yükleme ayarları hem de yükleme yerini belirlememiz gerekecek. Bunun için öncelikle yükleme dili ve yükleme tipini seçtikten sonra da yükleme yapılacak alanı seçmeniz gerekiyor. Bunun için öncelikle USB belleğinizi bilgisayarınıza takmanız gerekiyor. Ardından “Browse” sekmesine basarak buradan yükleme yolunu “E:\” seçerek USB üzerine kurulumu başlatıyoruz. Bu işlemden sonra artık tarayıcı USB belleğinize yüklenmiş olacak. Vivaldi tarayıcıyı açmak için USB içerisinde oluşan kısa yolu kullanmanız yeterli olacaktır. Bununla beraber tarayıcı üzerinde yapacağınız ayarlarda kayıt altına alınacağı için tarayıcıyı da özelleştirebilirsiniz.
Vivaldi  ayarları

Vivaldi kurulum ayarları