Vivaldi Tarayıcı Şifre Kayıt Uyarısı Nasıl Kapatılır?

tarafından
567
Vivaldi Tarayıcı Şifre Kayıt Uyarısı Nasıl Kapatılır?

Google ve Yandex’in yavaş yavaş hakim olmaya başladığı internet tarayıcı teknolojilerinde her ne kadar genel olarak bu iki tarayıcı tercih ediliyor olsa da kullanıcılar için artık her geçen gün yeni alternatifler oluşmaya da başladı. Firefox, Edge, Opera derken şimdilerde ise Vivaldi tarayıcı kullanıcıların beğenisine sunuldu. Rakiplerinden farklı olarak birçok yeni teknolojiye sahip olan Vivaldi tarayıcı bu alanda her ne kadar yeni olsa da aslında belli bir seviyeye ulaşmış olan Opera tarayıcının yeni yüzü olması sebebiyle belli bir kitleye de sahip. Çıktığı ilk andan itibaren sadece bu nedenlerden bile bir hayli indirilen Vivaldi tarayıcıların her geçen gün kullanıcı sayıları artmaya başladı. Tarayıcının sürekli güncelleniyor olması da kullanıcı sayının sürekli artmasının ana nedenlerinden. Tabi ki gelen her güncellemeyle beraber yeni bir özellikte tarayıcıya ekleniyor. Bu özelliklerden birisi de şifre kayıt uyarısı. Daha önce Google, Firefox gibi tarayıcılardan alışkın olduğumuz şifre kayıt sistemini biraz daha geliştiren Vivaldi yapılan güncellemeyle beraber artık şifre kayıt uyarıları sistemini de geliştirdi. Tarayıcıya gelen yeni özellik sayesinde kullanıcıların internette kullandıkları her şifre için ayrı ayrı hatırlatma özelliği uygulanmaya başladı. Tabi bu durum kimi kullanıcıları da rahatsız edebiliyor. Sürekli ekranda şifre hatırlatıcının gözükmesinden rahatsız olan kullanıcılar için Vivaldi bu ayarın değiştirilmesine de izin veriyor. Peki, şifre hatırlatıcıyı kapatmak için ne yapmak gerekli? İnceleyelim.

  • Şimdi bu işlem için tek tek ayar menülerine girmek yerine doğrudan şifre hatırlatıcı ayarlarına yönlendirme yapacağımız bir bağlantı kullanmamız gerekecek. Bu sayede çok daha kısa bir süre içerisinde ayar menüsüne ulaşmamız mümkün olacak. Bunun için öncelikler tarayıcımızın adres satırını bir kod girmemiz gerekecek.
Vivaldi Tarayıcı Şifre uyarısı

Vivaldi Tarayıcı Şifre Kayıt Uyarısı

  • Adres satırına “chrome://settings/search#a” yazarak aratmamız gerekecek. Ardından karşımıza bir ayar menüsü gelecek. Karşımıza gelen bu ayar menüsü üzerinden ise “web şifrelerini kaydetmeyi öner” seçeneğinin tikini kaldırmanız gerekecek. Seçimi kaldırıp tarayıcıyı yeniden başlattığınız zaman artık tarayıcıya girdiğiniz şifreler için hatırlatma istenmeyecek.