Uplay Üzerinden Oyun Etkinleştirme Nasıl Yapılır?

tarafından
1417
Uplay Üzerinden Oyun Etkinleştirme Nasıl Yapılır?

Gerek bilgisayar gerekse de konsol oyunları artık dijital platformlar üzerinden yönetiliyor. Yani eskisi gibi artık ekstra ücretler vererek kutulu oyun almanıza gerek yok. Bu alanda hizmet veren dijital platformlar üzerinden oyun alarak hem çok daha uygun fiyatlarla karşılaşabiliyorsunuz hem de artık tüm bu oyunlarınız kutuların aksine ömür boyu bulut hesaplarında yedekleniyor. İstediğiniz an oyunlarınızı yükleyip istediğiniz an da silebiliyorsunuz. Yalnız bu noktada yapmanız gereken birkaç işlem var. Özellikle oyunu Steam, Origin gibi direk dijital platformlar üzerinden almıyor internet üzerinden her hangi bir dijital oyun satıcısından alıyorsanız o zaman kısa bir etkinleştirme işlemi yapmanız gerekiyor. Bu işlem için de hemen her oyunun farklı bir platform üzerinden etkinleştirilebildiğini belirtelim. Eğer Steam hesap desteği üzerinden bir oyun aldıysanız o zaman Steam hesabınızdan oyunu aktifleştirmeniz gerekiyor. Bunun dışında da kullanılan birçok dijital platform bulunuyor. Bu platformlardan birisi de Uplay, dijital oyun platformu. Ubisoft’un yayıncılığını yaptığı oyunlar için kullanılan Uplay platformunda nasıl oyun etkinleştirilir? Daha detaylı bakalım.

  • Hemen şunu belirtelim öncelikle Uplay, uygulamasını bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Her hangi bir ücret ödemeden direk olarak resmi sitesinden Uplay uygulamasını indirerek direk uygulamayı kuruyoruz. Programı kurduktan sonra ise üyelik bilgilerinizle uygulamaya giriş yapmanız şart. Uygulamaya da giriş yaptıktan sonra artık oyun etkinleştirmeye geçebiliriz.
Uplay Üzerinden Oyun

Uplay Üzerinden Oyun Etkinleştirme işlemi

  • Bu işlem için öncelikle sol üst menüde yer alan “games” butonuna tıklıyoruz. Games butonu bize oyun menüsünü açacak. Oyun menüsü açıldığından ise karşımıza gelen ekrandan “Active Product” sekmesine tıklıyoruz. Bu sekmeye bastığımıza şifre gireceğimiz ayar menüsü açılacak. Bu ayar menüsüne ise oyunumuzun şifresini gireceğiz. Şifreyi girdikten sonra ise ekranda onay verip şifremizi etkinleştiriyoruz. Etkinleştirme işlemini bu şekilde tamamladıktan sonra oyun kütüphanemize ekleniyor. Daha sonra oyunlar bölümüne gelerek buradan etkinleştirdiğimiz oyunu indirmeyi başlatabiliyoruz. Bir kere oyunu kütüphaneye ekledikten sonra bir daha silseniz bile oyunu tekrar aktifleştirmeye ihtiyaç duymadan oyunu direk indirebiliyorsunuz.