Ücretsiz WhatsApp İndir – WhatsApp Görüntülü Konuşma Özelliği Geldi Mi?

tarafından
915
Ücretsiz WhatsApp İndir – WhatsApp Görüntülü Konuşma Özelliği Geldi Mi?

WhatsApp dünyanın en yaygın olarak kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olma özelliğini sürdürmeye devam ediyor. WhatsApp indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak açılan sayfadan Yükle düğmesine basmanız WhatsApp indir için yeterli olacaktır.

WhatsApp Güncelle

WhatsApp indir
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.whatsapp&hl=tr

WhatsApp Görüntülü Konuşma Özelliği

WhatsApp son yapılan güncellemesiyle uygulamaya devrim niteliğinde bir özellik ekledi. Artık görüntülü konuşmalarımızı WhatsApp üzerinden yapabiliyoruz. Daha önce bilindiği üzere Android ve iOS işletim sistemli telefonlar arasında görüntülü konuşma özelliği sunan bir uygulama bulunmuyordu. WhatsApp Görüntülü Konuşma özelliğini getirerek bu durumu tarihe gömmüş oldu. Artık bir iPhone cihaz ile bir Samsung cihaz (ve diğer tüm Android telefonlar) WhatsApp üzerinden rahatça görüntülü konuşma gerçekleştirebilecekler.

WhatsApp Özellikleri

WhatsApp’ın özellikleri tabiki bununla sınırlı değil. WhatsApp ile anlık mesajlaşma özelliği dışında arkadaşlarınızla Belge, Resim, Video, Konum, Ses ve Kişi kartvizitleri paylaşabilirsiniz.

Güncellenen Whatsapp ile artık yaptığınız aramalar için operatörünüze ödeme yapmak zorunda kalmayacaksınız. Sesli arama özelliği getirilen Whatsapp ile sınırsız şekilde arama yapabilir, sevdiklerinizle ücretsiz bir şekilde konuşabilirsiniz.

Whatsapp, kullanıcılarına internete bağlı olduğu her ortamdan ücretsiz mesajlaşma, arama yapma, fotoğraf ve dosya gönderimi yapmasına imkan sağlayan bir uygulamadır. Aylık 350 milyondan fazla aktif kullanıcı olan Whatsapp uygulaması üzerinden, her ay 27 milyardan fazla mesaj gönderilmektedir.

WhatsApp Nasıl Çalışır

WhatsApp Messenger, rehber listende yer alan herhangi bir kişi ya da arkadaşınla telefon üzerinden hızlı mesaj göndermenin en etkili yoludur.

Şu anda, WhatsApp piyasadaki tüm telefon işletim sistemleriyle uyumludur: Android, iOS, Symbian and Windows Phone. Bu yüzden, cihazının modeli farketmeksizin herhangi bir arkadaşınla iletişim kurmak için WhatsApp kullanabilirsin.

WhatsApp kullanıcıları herhangi bir kullanıcıya yazılı-sesli mesajlar, linkler ya da resimler gönderebilir. Otomatik resim sıkıştırma özelliği sayesinde dosyaları göndermek çok kolay (resimlerin kalitelerinde düşme olmasına rağmen).

WhatsApp’ın en ilginç ve en çok kullanılan özelliklerinden birisi kolayca kendi grubunu oluşturmanı sağlamak. Grubun kurucusu tarafından davet edildiği sürece herhangi bir kullanıcı istediği gruba dahil olabilir, ve istediği zaman gruptan ayrılabilir.

WhatsApp, Android kullanıcıları için mükemmel bir uygulamadır, çünkü WhatsApp sayesinde yazılı mesajlara artık para ödemek zorunda değilsiniz. WhatsApp uygulamasının WhatsApp PLUS ile tamamen uyumlu olduğunu unutmayın (mesaj gönderip almaktan dolayı).

WhatsApp Yıldız Özelliği: Bu özellik sayesinde beğendiğiniz yazı metinlerini işaretleyerek daha sonra bulmak için mesajı aramanıza gerek kalmayacak. Daha sonra bulmak istediğiniz mesaja yıldız simgesi ekleyin, daha sonra bir kaç dokunuşla işaretlediğiniz mesajlara ulaşın! Bu özelliği kullanmak için yıldız eklemek istediğiniz mesaja kısa bir süre basılı tutun, ardından bir yıldız görünecektir yıldıza dokunmanız yeterli olacaktır.

Sesli Arama Ücretsiz mi?
Whatsapp’ın sesli arama özelliği tamamen ücretsizdir. Internet bağlantısı bulunan tüm telefonlarda arama gerçekleştirebilirsiniz. Internet paketinizi aşmadığınız sürece veya Wi-fi ile bağlandığınız sürece ücretsiz aramalar yapabilirsiniz.

Uçtan Uça Şifreleme Nedir?
Uçtan uca şifreleme özelliği ile mesajlarınızı üçüncü şahıs kişilere karşı güvenlik altına alınmaktadır. Bu özellik sayesinde mesajları sadece gönderen ve alıcı kişiler okuyabilir, WhatsApp dahi bu mesajlarınızı okuyamadığını garanti ediyor. Özel bir kilit ile kilitlenen mesajları sizin belirlediğiniz bu özel şifre ile tekrar açıp okuyabilirsiniz. Bu özelliği aktif etmek için siz ve mesajlaştığınız kişinin uygulamanın son sürümüne sahip olması gerekmektedir. Eğer uygulamanız henüz güncel değilse sitemizden güncelleyebilirsiniz.

Uygulamanın son eklenen özellikleri:

 • Mavi tık ile görüldü bildirimi
 • Sesli mesaj gönderme
 • Anlık fotoğraf çekme ve gönderme
 • Bulunan yerin konumunu gönderme
 • Sesli arama özelliği eklendi
 • 3D Touch desteği eklendi
 • Emojiler geliştirildi
 • Mesaj işaretleme özelliği eklendi
 • Mesajları uçtan uca şifreleme özelliği eklendi
 • Mesaj alıntılama özelliği eklendi
 • Görüntülü konuşma özelliği eklendi.