Uçak Modu Kullanımı İçin 3 Farklı Neden

tarafından
661
Uçak Modu Kullanımı İçin 3 Farklı Neden

Hemen hemen her akıllı telefonunda bulunan uçak modu, çoğu yerde işimize yarayan bir detay oluyor. Telefonumuzda yer alan bütün kablosuz çalışma modlarını devre dışı bırakan bu mod, günlük hayatta da gayet yoğun bir şekilde kullanılıyor.

Uçak Modu kullanma

Uçak Modu nasıl kullanılır

Uçak Modunu Kullanın ve Mesaj Okundu Bilgisi Yollamayın

Akıllı telefonların olmazsa olmaz özellikleri arasında yer alan mesajlaşma uygulamaları, internet ile çalıştığı için oldukça hızlı. Hemen hemen her akıllı telefon sahibi Messenger, Whatsapp, Snapchat ya da benzer uygulamalardan birini kullanıyor malumunuz. Bu uygulamaların bazılarında “okundu bilgisi gönderme” özelliği bulunuyor ancak bu özelliği kullandığınızda karşı tarafın mesaj okuyup okumadığını da göremiyorsunuz hiçbir zaman. Kısaca siz ne yaparsanız karşı tarafın da onu yapması sağlanıyor bir yerde. Lakin uçak modu ile zaman kazanabiliyorsunuz. Çünkü karşı tarafa okundu mesajı gitmiyor ve böylelikle mesajı açmadığınız anlaşılıyor. Tabi sonra modu aktif yapınca karşı tarafa bildirim gidiyor.

Uçak Modu kullanımı

Uçak Modu

Hızlı Şaj Etmek İçin Birebir

Uçak modunu kapatıp açarak ya da açıp kapatarak pek çok ağ sorununu giderebilirsiniz. Ufak bir resetleme işlemi ile karşımıza çıkacak olan bu seçenek sayesinde, hemen hemen yoğun olarak ön plana çıkardığımız birbirinden farklı çözümleri de kullanabiliriz. Ayrıca şarj sorunu konusunda da gayet hızlı bir çözüm ürettiğini söyleyebiliriz. Uçak modunda şarj etmek oldukça hızlı olacaktır.