Twitter’da Toplu Tweet Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

tarafından
961
Twitter’da Toplu Tweet Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Anlık paylaşım yapma ve bunun yanında daha çok haber yönünün öne çıkmaya başlaması Twitter’ı artık sadece bir sosyal medya uygulaması olmaktan da çıkarmaya başladı. Hatta artık Apple’ın kullandığı resmi uygulama mağazalarında sosyal medya kategorisinde değil de haber kategorisinde de yer alan Twitter’ın bu yönü aslında kullanıcıların aktifliğinden kaynaklanıyor. Zira kullanıcıların yaptıkları paylaşım sayılarının sürekli artıyor olması ve tweet sayısının artık milyonlarla sayılması bu durumun ana nedenleri arasında gösterilebilir. Son dönemde kullanıcı sayıları artmasa da bu şekilde kullanım oranları artan Twitter uygulamasında eski kullanıcılardan biriyseniz ve aktif bir kullanım yapıyorsanız sizin de tweet sayınız binlerin üzerinde çıkacaktır. Twitter bu noktada kullandığı sayaçlarla kullanıcılara tweet sayısını da gösteriyor olsa da aslında Twitter’ın tweet kontrollerinin diğer sosyal medya uygulamalarına göre biraz daha yüzeysel kaldığını söyleyebiliriz. Zira özellikle toplu olarak tweet silmek istediğinizde ne yazık ki Twitter doğrudan bu imkanı kullanıcılara sunmuyor. Twitter hesabınızdan bu şekilde toplu olarak mesaj silme işlemi yapmak için ise belli eklentiler kullanabiliyorsunuz. Fakat kullandığınız eklentilerde genelde sınırlı tweet siliyor. Bu noktada toplu olarak tweet silmek isteyen kullanıcılar içinde yeni bir yöntem olduğunu belirtelim. Bu yöntem nedir? Daha detaylı bakalım.

  • Öncelikle bu işlem için minik bir program kullanmamız gerektiğini belirtelim. Programımızın ismi ise Twitter Archive Eraser. Toplu olarak tweet silme işlemi için öncelikle Twitter Archive Eraser programını indirmeniz gerekiyor. Boyut olarak programın oldukça küçük bir boyuta sahip olduğunu da belirtelim. Programı indirdikten sonra ise Twitter hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Ardından tweet arşivinizi hesap “arşiv iste” bölümünden alıp arşiv olarak bilgisayarınızı indirmeniz gerekiyor.

Twitter-Archive-Eraser-nasıl-kullanılır

  • Şimdi ise programı açıyoruz. Programa Twitter bilgilerimizle giriş yapıyoruz. Bu işlemin ardından da gelen onay kodunu programa girip şimdi ise ekrandan “Delete Tweets” yazısına tıklıyoruz. Daha sonra karşımıza gelen ekrandan “Load/add” butonunu kullanarak indirdiğimiz arşivi programa gösteriyoruz. Ardından hangi mesajları silmek istiyorsanız program size tüm bu arşiv tweetlerini gösteriyor. Silmek istediğiniz ayı yılı seçip toplu olarak silme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.