Twitter Verileri Nasıl Görüntülenir?

tarafından
1046
Twitter Verileri Nasıl Görüntülenir?

Sosyal medya kullanımı her geçen gün biraz daha artış gösteriyor. Sadece kullanıcı sayıları değil bunun dışında sosyal medya uygulamalarının sayıları da bir hayli artış göstermeye başladı.  Son dönemde bir hayli artış gösteren uygulama sayısına karşın sosyal medya tanımının ortaya çıkmasına olanak sağlayan en köklü sosyal medya uygulamalarına duyulan ilgi de her geçen gün artmaya başladı. İşte bu uygulamalardan birisi de Twitter uygulaması. Çıkış yaptığı ilk yıllarda Facebook’un rakibi olarak gösterilen ve kısa süre içerisinde büyük bir yükseliş yakalayan uygulama şimdilerde kendisine köklü bir yer edinmeyi de başardı. Sosyal medya denilince akla gelen ilk uygulamalardan biri olan Twitter, elde ettiği bu başarıyla beraber sürekli olarak güncellenmeye devam etti. Aldığı güncellemeler sayesinde ilk çıktığı andan çok daha başarılı bir hale gelen uygulama artık kişiselleştirme özelliklerine de sahip olmaya başladı. Bu özellikler arasında en çok dikkat çekeni ise Twitter verileri sistemi oldu. Twitter verileri sistemi sayesinde aslında bütün Twitter kullanımınız kontrol altına alınıyor. Yaptığınız hemen her hareketi bu menü altından kolaylıkla takip edebiliyorsunuz. Ayrıca bu sayede hesabınıza bildiğiniz ya da sizin bilmediğiniz kişilerin erişip erişmediğini de rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. Tabi bunun için mutlaka hesap ayarlarınızı düzenlemeniz gerekiyor. Twitter verilerini görmek için hangi düzenlemeleri yaptığımıza daha detaylı olarak bakalım.

  • Şimdi ilk olarak Twitter hesabınıza giriş yapmanız gerekecek. Twitter hesabınıza giriş yaptıktan sonra ise hesap ayarlarına girmeniz gerekecek. Uygulamanın “ayarlar” kısmına girdiğinizde zaman ise açılır listeden “Twitter verilerin” kısmına girmeniz gerekecek. Bu kısım kullanım verilerinin görüntülendiği bölüm olarak biliniyor.
Twitter Verileri

Twitter Verileri nasıl görüntülenir

  • Bu sekmeye girdiğimizde ilk olarak karşımıza şifre kısmı gelecek. Hesap şifremizi bir kez daha girdikten sonra ise ilk olarak Twitter hesabınıza üye olduğunuz tarih karşınıza çıkacak. Bununla beraber açılır menünün altı kısımlarına doğru indiğinizde hesap hareketlerini göreceksiniz. Hesap hareketlerinde ne zaman ne paylaşım yapmışsınız görebilirsiniz. Bunun dışında uygulamaya ne zaman giriş yapıldığını da aynı menü üzerinden görebilirsiniz.