Twitter Neden Açılmıyor Son Dakika! Twitter Yasaklandı Mı? 4 Kasım 2016

tarafından
583
Twitter Neden Açılmıyor Son Dakika! Twitter Yasaklandı Mı? 4 Kasım 2016

Twitter’a girmek isteyen kullanıcılar büyük sıkıntılar yaşıyor. Sosyal medya hesaplarına erişmek isteyenler, Twitter neden açılmıyor, sorusunun yanıtını bulmayı deniyor.

Twitter açılmıyor Twitter neden yok? Neden giriş yapılamıyor? ADSL Wifi kablosuz / kablolu ve cep telefondan Twitter’ a giremiyorum nedeni nedir? Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom / Avea – Superonline, Doping, Turknet.

Twitter. com’ a giriş yapmaya çalıştığınızda “Bu siteye ulaşılamıyor twitter.com ana makinesinin yanıt vermesi çok uzun sürdü. Aşağıdakileri deneyin: Bağlantınızı kontrol etme Proxy’yi ve güvenlik duvarını kontrol etme” şeklinde bir hata mesajı alacaksınız. Bu sorun geçici olabilir. Ama net olmayan bilgiye göre Facebook ve Twitter’ a erişim yasağı gelmiş olabilir.

Çözüm için manuel DNS adreslerini deneyiniz.Farklı cihazlardan ve internet bağlantısından deneyiniz. Sorun devam ediyorsa genel bir sorun olduğundan beklemenizi öneririm. Şuan tahmini genel bir sorun var.

Twitter açılmıyor. Geceden bu yana erişimde sorun yaşayan vatandaşlar tüm denemelerine rağmen Twitter hesaplarına giriş yapamıyor. Kullanıcılar siteye ya hiç giremiyor, ya da girdikleri sitede yer alan içerikler yüklenmediği için yine faydalanamıyor. Burada sorunun dünya genelinde mi yoksa sadece ülkemizde mi yaşandığı noktasına gelince; Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) konu hakkında bir açıklama yapmamış. Ayrıca kurumun sitesinde yer alan Site Bilgileri Sorgu Sayfası’nda yaptığımız sorgulamada Twitter hakkında bir mahkeme kararı olmadığı belirtiliyor.

Diğer taraftan DNS ayarlarını değiştiren yahut VPN kullanan internet kullanıcıları Twitter ya da erişiminde sorun yaşadıkları diğer sitelere girebiliyorlar. Bu da bize sorunun yalnızca ülkemizde yaşandığını, dünya genelinde böyle bir sorunun olmadığını gösteriyor.

Bu sorun sadece Twitter ile de sınırlı değil. Facebook, Twitter, Youtube gibi sitelere girişte yaşanan problemle ilgili geniş bilgi için şu haberi okuyun:

http://www.teknoabla.com/internet-neden-kesildi-internet-neden-yok-4-kasim-2016/

Ayrıca ilk olarak WhatsApp uygulamasına da erişimle ilgili problemler ortaya çıkmış durumda.
TurkeyBlocks, Türkiye’deki Whatsapp, Twitter, Facebook ve YouTube servislerinin yerel saatler 01.20 civarında kısıtlanmaya başladığının tespit edildiğini duyurdu.

Bir ilk gerçekleşti ve kısıtlamaya anlık mesajlaşma servisi WhatsApp da dahil edildi. Dün akşam saatlerinden bu yana popüler bazı uygulamalara Türkiye genelinde erişim sorunu yaşanıyor. Söz konusu uygulamalar arasında milyonlarca kullanıcısı olan Whatsapp, Facebook, Twitter ve YouTube gibi popüler uygulamalar yer alıyor. Bu uygulamalar üzerinde herhangi bir mahkemeden çıkan erişim yasağı bulunmazken, yavaşlığın neden kaynaklandığı henüz belli değil.

Kullanıcıların bir kısmı Whatsapp’tan mesaj gönderemezken, kimi de gelen mesajları çok geç görebiliyor. Benzer şekilde VPN araçlarını kullanmadan sosyal medya mecralarına girmekte de haberi hazırladığımız 09:05 sularında ciddi sıkıntılar yaşanıyor.