Twitter Konuşma Arşivini Nasıl Buluruz?

tarafından
290
Twitter Konuşma Arşivini Nasıl Buluruz?

Her ne kadar son günlerde beklenmedik bir düşüş yaşasa da sosyal medya denilince akla gelen ilk üç uygulamadan biri olan Twitter, yaşadığı bu düşüşü tersine çevirebilmek için birçok yenilik haberiyle gündeme gelmeye başladı. Kullanıcılara anket, haber akışı gibi özellikle sunan Twitter tüm bu yeniliklere rağmen ise hem borsa da hem de kullanıcı sayılarında çöküş yaşamaya devam etmekten kurtulamadı. Bununla beraber uygulamanın mevcut özellikle hala ciddi bir kitleye de hitap etmeyi başarıyor. Özellikle mesajlaşma konusunda oldukça iyi özellikler sunan Twitter bu yönü sayesinde son dönemlerde Apple marketlerde bile kategori değişikliğine uğrayarak haber kuşağı altında yer almaya başlamıştı. Uygulamanın haber yönün bu kadar ağır basması birçok kullanıcının mesajlarında da bu yapının korunmasını sağladı. Tüm bunlarla beraber Twiter kullanıcıların tüm paylaşımlarını da yedekleme imkanı sunmaya başladı. Sadece dosyalarını değil tüm mesajlaşmaları yedeklemeye olanak sağlayan Twitter sayesinde yaptığınız tüm mesajlaşmaları veri olarak da kayıt altına alabiliyorsunuz. Bu işlem içinse sadece birkaç küçük ayar yapmanız yeterli. Yapacağımız tüm bu ayaları daha detaylı inceleyelim.

  • Şimdi öncelikle Twitter hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Hesaba giriş yaptıktan sonra ise Twitter arşivine ulaşabilmek için “ayarlar” sekmesine giriş yapıyoruz. Bu işlem için profilimiz menüsüne tıklayarak açılır menüden ayarları seçiyoruz. Ayarlar sekmesine girdiğimiz zaman ise en sonda bir seçenek yer aldığını göreceksiniz. “Twitter arşivin” adı altında görüntülenen bu alan bizim mesajlarımızı indirebileceğimiz alan.
Twitter arşiv

Twitter Konuşma Arşivi

  • Bu alanı kullanmak için yanda yer alan e-posta gönder seçeneğine tıklıyoruz. Söz konusu seçeneğe tıkladıktan sonra karşımıza bir indirme menüsü gelecek. Karşımıza gelen bu indirme menüsü aracılığıyla indirmek istediğimiz arşivi direk mail adresimize gönderiyoruz. “İndir” seçeneğini kullanarak gönderdiğimiz arşiv mesajını ise görüntülemek için mail adresinize giriş yapmanız gerekiyor. Ardından Twitter tarafından gönderilen indirme linkine tıklamanız sizi tekrar Twitter sayfasına yönlendirecektir. Bu sayfadan da tekrar indirme yapmanız yeterli olacak. Ardından mesajlarınızı arşiv olarak görüntüleyebilirsiniz.
Twitter Konuşma Arşivi

Twitter Konuşma Arşivini Nasıl Buluruz