Twitter Anket Özellikleri Nasıl Kullanılır?

tarafından
225
Twitter Anket Özellikleri Nasıl Kullanılır?

Facebook’un ve ardından da İnstagram’ın durdurulamaz yükselişi diğer sosyal medya uygulamalarının biraz olsun geride kalmasına neden olmaya başladı. Bu uygulamalardan birisi de Twitter oldu. Çıktığı ilk yıllarda Facebook ile yarışan uygulama şimdilerde İnstagram’ın bile kullanıcı sayısı olarak gerisine düştü. Bununla beraber geçtiğimiz günlerde de Twitter’ın Amerika Borsasında değer kaybettiği açıklandı. Yapılan tüm bu açıklamalara karşı Twitter yetkilileri ise uygulamayı daha da canlandırmak için yeni bazı önlemler alıyor. Zira bu önlemlerden bir tanesi de geçen sene başında uygulamaya eklenen anket bölümü olmuştu. Kullanıcılar arasında fikir alışverişi yapmaya olanak sağlayan anket uygulaması Twitter’ın en beğenilen güncellemelerinden biri olmaya da aday. Zira söz konusu anket uygulaması sayesinde kullanıcılara artık hemen her konuda bir nevi kamuoyu yoklaması yapabiliyor. Çok daha aktif bir sosyal medya ortamı oluşturan anket kullanımının nasıl yapılacağına gelirsek; ilk olarak şunu söyleyelim ki uygulama üzerinden yeni bir anket başlatmak için sadece Twitter üyesi olmanız yeterli. Sadece birkaç işlem yaparak anket açabiliyorsunuz. Bu işlemler neler bakalım.

  • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra anket açabilmek için öncelikle “neler oluyor” bölümüne giriş yapıyorsunuz. Şimdi bu bölümde sol köşe kısımda direk olarak “Anket” yazısı görüntülenecek. Anket başlatmak için bu bağlantıya tıklıyoruz. Anket bağlantısına tıkladığımız zaman karşımıza anket penceresi açılıyor. Açılan anket penceresi üzerinde ise yapacağınız anket ile ilgili detayları belirliyorsunuz.
Twitter Anket

Twitter Anket Özellikleri Nasıl Kullanılır

  • Öncelikle baş kısma anket adını giriyoruz. Bu bölümde anketin ne ile alakalı olacağı konusunda kısa bilgilere yer veriyoruz. Yani anketimizi kullanıcılara sunuyoruz. Ardından alt kısımda iki seçenek olacak. Bu seçenekler anket yapacağımız seçenekler “evet” ya da “hayır” gibi bölümlerin olacağı seçenekler. Siz isterseniz şuan için bu seçeneklerin sayısını 4’e kadar yükseltebiliyorsunuz. Ardından kullanıcıların neler oylayacağını bu seçeneklerin sütunlarına yazarak anketi Tweetle demeniz anketin sayfanızda görüntülenmesi için yeterli olacak. Bu aşamadan sonra kullanıcıların yapacakları seçimler doğrudan yüzde olarak hesaplanarak sayfanızda görüntülenecek. Aynı zamanda ankete kaç kişi katılmış gibi bilgileri de rahatlıkla aynı sayfa üzerinden öğrenebileceksiniz.