Türk Telekom Online İşlemler Uygulaması Nedir Nasıl Kullanılır?

tarafından
1049
Türk Telekom Online İşlemler Uygulaması Nedir Nasıl Kullanılır?

Günümüzde artık bir çok işimizi postanelerden,çağrı merkezlerinden,bankalardan yapmak yerine güvenli bir biçimde gelişme sağlayan mobil uygulamalardan yapmaya başladık. Sizlere en sık kullanılan bir mobil uygulama olan Türk Telekom Online İşlemler (eski adıyla Avea Online İşlemler )uygulamasını aktaracağız. 40 binin üzerinde kullanıcının indirip kullandığı mobil uygulamada neler yapabiliyoruz bir göz atalım.

7cc23873-8a65-4057-9285-05e5a35c2e4a

1-Kullanımlarım

Uygulamayı açtığımızda karşımıza ilk gelen kategoridir. Kullanımlarım kısmından kalan dakikalaranızı ve tarifenizi görebilir, kullandığınız internet dataları ve kalan internet datalarını görebilir, SMS paketiniz varsa kalan sms paketi hakkında bilgi alabilirsiniz.

2-Lira işlemlerim

Bu menüde kalan bakiyeniz görüntülenir. Bunun yanı sıra tarih seçerek kullandığınız bakiyeleri gün gün görebiliyorsunuz. Ayrıca kredi kartınız ile lira yükleyebilir, sevdiklerinize lira gönderebilirsiniz.

3- Ödemeler

Bu kısımda lira yükleyebilir, faturanızı ödeyebilir, mobil ödeme hesabınız üzerinden işlem yapabilirsiniz.

4-Tarife ve Paket

Mevcut tarifenizi görebileceğiniz, tarifenizi değiştirebileceğiniz bir ekran. Ayrıca bu kısımdan ek olarak internet,mesajlaşma ve konuşma paketleri de satın alabilirsiniz.

5-Daha Fazla

e4c1d1e9-75b4-4549-8d17-83026e52f881

En son seçenek olan kısımdır. Buradan profilinizi ayarlayabilirsiniz. Türk Telekom Mobil Servisleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

-Türk Telekom Mobil Servisleri kısmındaki seçenekler

  1. 11855 Rehber Servisi

Bu kısımdan bilmediğiniz bir numarayı sorgulayabilir, isim soyisime ulaşabilirsiniz ancak bunun için 1,25 TL ücretlendirme kesilir.

  1. Lira Paylaş

Buradan direk lira paylaşımında bulunabilirsiniz. Seçenekteki rehber ikonundan lira paylaşmak istediğiniz kişiyi kolaylıkla rehberden seçebilirsiniz.

  1. Şebeke İçi Mi?

Bir numaranın Türk Telekom numarası olup olmadığına buradan ücretsiz olarak bakabilirsiniz.

  1. Hediye İnternet

Sevdiğiniz kişilere internet hediye etmek isterseniz bu kısım tam sizlik. İnternet hediye etmek istediğiniz numarayı girdikten sonra kç mb hediye etmek isterseniz (100 MB,250MB,1GB) karşı tarafa aktarabilirsiniz.

Ayrıca burada bulunan Talep Et kısmından da istediğiniz kişiden internet paketi talep edebilirsiniz.

  1. Esnek IVR

Bu kısımda müşteri hizmetleriniz aradığınız zaman hangi menüleri duymak istediğinizi ayarlayabilir,kendi menünüzü yaratabilirsiniz. En fazla 8 menünün eklenebildiği Esnek IVR servisi gayet kullanışlı. Bunun için uygulama içi ayarlardan Esnek IVR kısmını aktif etmeniz gerekmekte.

  1. Arayanı Bil

Telefonunuzun kapalı olduğu durumlarda sizi arayan kişileri sms olarak almak isterseniz bu servisi uygulama ayarlarından aktif etmeniz gerekmektedir. Servis ücretinin aylık 1,49 TL olduğunu hatırlatalım.

  1. Yedek Rehber

Bu kısımdan rehberinizi yedekleyebilir veya yedekli olan rehberinizi geri alabilirsiniz.

 

Türk Telekom Online İşlemler uygulamasını indirmek için ;

Android için lütfen TIKLAYIN

İos için lütfen TIKLAYIN