Tüm Samsung Serilerinde Rehber Yedekleme

tarafından
573
Tüm Samsung Serilerinde Rehber Yedekleme

Akıllı telefonlarla beraber iletişim teknolojisi de baştan sona değişmeye başladı. Artık telefonlar sadece iletişim için değil bunun dışında internete girmek, sosyal medya kullanmak ve uygulama çalıştırmak içinde akıllı telefonlara başvuruluyor. Akıllı telefonların bu derece işlevi yerine getirebilmesinin yanında artık iletişim teknolojileri konusunda da telefonların yeni bazı imkanlarda sunmaya başladığını biliyoruz. Bu noktada telefonlarda rehber yedekleme, numara taşıma, numara kaydetme gibi işlemlerde bir hayli kolaylaştırıldı. Tüm bunlarla beraber bazı telefon serilerinde bu işlemin çok daha basitleştirildiğini de söylemek gerekiyor. Bu markalardan birisi de Samsung. Akıllı telefon denildiği zaman ilk akla gelen serilerden biri olan Samsung S serisiyle beraber özellikle rehber yedekleme konusunda kullanıcılara epey olumlu sonuçlar sunulduğunu da söylemek gerekiyor. Zira hemen hemen tüm Samsung akıllı telefonlarında rehber yedekleme işlemi için aynı basit sistem kullanılmakta. Zaten Android işletim sistemiyle beraber bu işlemin çok daha kolaylaştırıldığını biliyoruz. Bunun dışında sadece telefon içerisinde yedekleme değil, harici belleklere ya da telefon içerisine takılan SD kartlara da rehber yedekleme işlemi yapılmaya başladı. Tüm Samsung serilerinde ufak tefek farkları olsa da genel olarak aynı sisteme sahip olan rehber yedekleme işleminin harici belleklere nasıl yapılacağına daha detaylı olarak bakalım.

  • Şimdi ilk olarak rehberinizi hangi konuma yedekleyeceğinize karar vermeniz gerekiyor. Eğer rehberinizi taşınabilir belleklere yedeklemek istiyorsanız ya da telefonun hafızasına yedekleme yapmak istiyorsanız ona göre seçim yapmanız gerekiyor. Taşınabilir belleklere rehber yedekleme yani dışarıya rehber yedekleme işlemi için rehber yedekleme işlemini ele alalım. Bu işlem için ilk olarak telefon üzerinden “rehber” bölümüne giriş yapmanız gerekiyor. Bu noktadan sonra ise rehber menüsü üzerinden seçenekler sekmesine girmeniz gerekli. Seçenekler sekmesine girdiğiniz de rehber ayarlarına girmeniz gerekiyor. Rehber ayarlarına girdiğiniz zaman ise ilk sırada “içe/dışa aktar” seçeneğinin olduğunu göreceksiniz.

Samsung-rehber-yedekle

  • Şimdi öncelikle bir dönüştürücü yardımıyla ya da doğrudan mini HDMI girişi destekleyen bir USB belleği telefonunuza takmanız gerekiyor. Söz konusu taşınabilir belleği telefona taktıktan sonra ise şimdi ise içe dışa aktar menüsüne tıklıyoruz. Buradan “USB belleğe dışa aktar” seçeneğine basmanız gerekiyor. Daha sonra ise rehber yedeklemesi yapacağınız konumu taktığınız USB bellek olarak gösterip rehber yedekleme işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Kısa bir süre sonra rehberinizin yedek dosyası taşınabilir bellekte yer alacaktır.