Tüm Apple Ürünlerinin Kullanım Kılavuzlarına Nasıl Ulaşılır?

tarafından
301
Tüm Apple Ürünlerinin Kullanım Kılavuzlarına Nasıl Ulaşılır?

Apple son dönemde birçok yeni teknoloji ürünü ile piyasaya girmeye başladı. İlk etapta sadece akıllı telefonlarıyla gündeme gelen dev marka şimdilerde Apple TV, tablet ve dünyanın en ince tasarımına sahip olan MacBook bilgisayarlar ile kullanıcıların karşısına çıkmaya başladı. Hemen her sene yeni bir ürün daha çıkaran dev firma Apple, çıkardığı ürünlere ise artık yepyeni özellikler ekliyor. Sektörde fark yaratabilmek için birbirinden farklı birçok yeni teknolojinin patentlerini alarak teknolojik cihazlarına ekleyen Apple, haliyle sürekli bir değişim içerisinde olmasıyla da dikkat çekiyor. Bu kadar çok değişim göstermesi ve sürekli kullanılan akıllı teknolojilere yeni özellikler eklenmesiyle beraber aslında yeni ihtiyaçlara ortaya çıkıyor. Bu noktada en çok gündeme gelen sorun ise Apple’ın kullandığı, daha doğrusu kullanıcılara sunduğu yeni teknolojilerin özelliklerinin ve kullanımının öğrenilmesi. Zira hemen her yeni gün yeni bir özellikle karşılaşılması neticesinde tüm bu özelliklerin takip edilmesi oldukça zorlaşıyor. Bu noktada kullanıcıların yardımına ise Apple’ın kullanım kılavuzları yetişiyor. Tabi ki bu kadar teknolojik ayrıcalık sunulurken kullanım kılavuzları konusunda da Apple’ın sıradanlıktan çıktığını belirtmek gerekiyor. Zira ürün ne olursa olsun aslında iPhone cihazınızla beraber tüm ürünlerin kullanım kılavuzlarını da yanınızda taşıyorsunuz. Bunun için Apple elektronik kılavuz çözümleri sunmakta. Peki, biz tüm bu kılavuzları nasıl görüntülüyoruz? Daha detaylı ele alalım.

  • Öncelikle iPhone uygulamalar bölümüne geliyoruz. Uygulamalar bölümüne geldikten sonra ise kitap simgesine benzer bir simgeye sahip olan iBooks uygulamasına giriş yapıyoruz. iBooks uygulaması aslında elektronik kitaplarımızın depolandığı resmi Apple uygulaması. Yani bir nevi elektronik kitaplık. Kendi kitaplarımızı yerleştirdiğimiz bu kitaplıkta Apple’ın da yerleştirmiş olduğu bazı kitaplar mevcut.
 Apple kılavuzlarını

Apple kullanım kılavuzlarını

  • İşte bu kitaplar kullanım kılavuzları. Bunun için uygulama üzerinden “öne çıkanlar” bölümüne girmeniz gerekiyor. Öne çıkanlar bölümünde tüm Apple kullanım kılavuzlarını görüntüleyebiliyoruz. Eğer aradığınız kılavuz ilk etapta ekranda görüntülenmezse kısa bir arama yapıp kılavuzu görüntüleyebilirsiniz. İstediğiniz kılavuzu bulduktan sonra ise tek yapmanız gereken standart bir kitap açar gibi kılavuzun üstüne tıklayarak görüntülemek.