TP-Link Archer D7 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

tarafından
479
TP-Link Archer D7 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

İnternet teknolojisinin gelişmesi modem teknolojilerinde de gelişmelerin yaşanmasına neden olmaya başladı. Özellikle son dönemde bu alanda birçok yeni ürün piyasaya sürülmeye başlandı. Genel olarak internet hızlarının artması ve artık fiber internet teknolojisine geçilmesi tüm bu modem teknolojisinde de büyük atılımlar yaşanmasına neden oldu. Bu sayede artık birkaç farklı portu destekleyen ve çekim alanı oldukça geniş olan modemler ile karşı karşıya kalmaya başladık. İşte bu tür gelişmiş modemlerden bir tanesi de TP-Link Archer D7 marka modem. Özellikle kablosuz internet alanında çekim mesafesi oldukça fazla olan modem ayrıca hızlı kurulum desteği de sunuyor. Bu sayede sadece modem ara yüzünden yapacağınız birkaç işlem ile internet bağlantınızı kurabiliyorsunuz. İnternet bağlantınızı kurmak için yapılacak olan TP-Link Archer D7 hızlı bağlantı ayarlarından bahsedelim.

  • İlk olarak kurulum işlemi içim modemi hazır hale getirmeniz gerekiyor. Bunun için modemin kutusunda çıkan güç adaptörünü modeme bağlıyor ve modemi çalışır hale getiriyoruz. Ardından modemde ayrıca Ethernet bağlantısını da gerçekleştiriyoruz. Son olarak modem ile bilgisayar arasındaki bağlantıyı da kablo ile sağlamamız gerekiyor. Zira kablo dışında yapılacak olan bağlantılarda kopma sorunu yaşanabilir. Ardından kuruluma geçebilirsiniz.
TP-Link Archer D7 Modem kurulumu

TP-Link Archer D7 Modem

  • Şimdi öncelikle ara yüz penceresine giriş yapacağımız “192.168.1.1” adresinizi adres çubuğumuza yazıyoruz. Adres çubuğumuza bağlantı adresini yazdıktan sonra karşımıza kullanıcı adı ve şifre gelecek. Her iki sekmeye de “Admin” ifadesini yazarak giriş işlemi yapıyoruz. Şimdi öncelikle “Quick Setup” bölümüne giriş yapacağız. Bu bölüme giriş yapmamız durumunda hızlı bağlantı ekranı karşımıza gelecek. Karşımıza gelen ekrandan da ülke seçimini ve ardından da ülke saat seçimi gibi seçimleri işaretlemeniz gerekiyor. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra karşımıza gelen ekrandan ayarları otomatik seç seçeneğini işaretli konuma getiriyoruz. Ardından gelen ekranda ADSL adımızı ve şifremizi isteyecek. Buraları da doldurup devam butonuna basıyoruz. Son olarak bizden kablosuz ayarları yapmamızı isteyen bir menü gelecek biz buradan sadece kablosuz adımızı ve şifremizin yer aldığı bölümü doldurup “save” butonuna basacağız. Kurulum işlemi böylelikle tamamlanmış olacak.
TP-Link Archer D7

TP-Link Archer D7 Modem