Tom Tom Navigasyon Nasıl Güncellenir?

tarafından
668
Tom Tom Navigasyon Nasıl Güncellenir?

Teknolojik gelişmeler artık hemen her alanda yaşanmaya başladı. Sadece akıllı telefon, internet ya da bilgisayar teknolojilerinde değil bunun dışında tıp, ulaşım, üretim teknolojilerinde de birçok gelişme yaşanmaya başladı. Bununla beraber son dönemde en büyük gelişim gösteren teknolojiler arasında araç teknolojileri de ilk sırada yer almaya başladı. Fosil yakıt tüketen araçların yerine çok daha yüksek teknolojiye sahip olan elektrikli araç teknolojileri, sürücüsüz otomobiller bir yana dursun artık orta halli araba markalarında bile yüksek teknolojilere yer verilmeye başladı. Gelişen teknolojiyle beraber artık standart olan teknolojilerden birisi de navigasyon teknolojisi. Hem entegre hem de dış navigasyon sistemleri sayesinde artık yol adres bulmak gibi konularda tam donanımlı hale gelen araçlar için sürekli olarak bu yeni teknoloji de geliştirilmeye başlandı. İlk modeller sadece navigasyon görevi görürken şimdilerde televizyon, internet gibi ayrıcalıkları olan multimedya sistemleri kullanılmakta. Bununla beraber harici navigasyon teknolojileri arasında da birçok yeni gelişmeler yaşandığını da söyleyebiliriz. Bu cihazlardan birisi de Tom Tom navigasyon cihazı. Türkiye üzerinde tüm şehirlerin haritalarının yer aldığı Tom Tom cihazların en büyük özelliklerinden birisi de aslında bu cihazların güncellenebiliyor olması. Yani belli zamanlarda yayınlanan yeni güncellemeleri yükleyerek değişen harita verilerini de öğrenebiliyorsunuz. Tüm bu sistemi kullanarak yeni harita özelliklerini güncelleme işlemini nasıl yaparız daha detaylı bakalım.

  • Şimdi öncelikle Tom Tom navigasyon cihazının resmi sitesine giriş yapmanız gerekiyor. Bu noktada öncelikle “https://tr.support.tomtom.com/app/product_select/locale/tr_TR#4242” bağlantısına girmeniz gerekiyor. Bağlantıya girdikten sonra açılan sayfadan sağ kısımda yer alan “ürününüzü listeden seçin” bölümünden ürününüzü seçiyorsunuz.
Tom Tom Navigasyon güncelleme

Tom Tom Navigasyon

  • Daha sonra ana ekrana gelen başlarken ifadesine basıp mini bir yazılım indirmeniz gerekecek. MyDrive Connet programını indirmeniz gerekiyor. Programı indirdikten sonra kısa bir kurulum işlemi yapmanız gerekiyor. Kurulum işlemi bitikten sonra navigasyonunuzu USB kablo ile bilgisayara bağlıyorsunuz. Bağlantıyı kurduktan sonra program doğrudan cihazı görüyor. Ardından bir mail adresi ile karşınıza gelen sayfadan adımları takip ederek üye olup sisteme giriş yapıyorsunuz. Ardından da program kısa bir arama yapıp gerekli yazılımların cihaza yüklüyor.