TL-WA850RE Kablosuz Alan Arttırıcı Nasıl Kullanılır?

tarafından
760
TL-WA850RE Kablosuz Alan Arttırıcı Nasıl Kullanılır?

Kablosuz internet teknolojisi son 10 yılın en çok tercih edilen internet teknolojisi olarak biliniyor. Ülkemizde fiber internete geçiş aşamasından sonra ve modemlerin artık çok daha yüksek özelliklere kavuşmasıyla beraber giderek yaygınlaşan kablosuz internet teknolojisi son günlerin vazgeçilmez teknolojileri arasında yer alıyor. Modem ile internete bağlanacak olan cihaz arasında her hangi bir bağlantıya gerek kalmadan internet kullanımına imkan tanıyan kablosuz internet teknolojisi yani Wi-Fİ her ne kadar en çok kullanılan internet bağlantı türü olsa da zaman zaman kablosuz internet bağlantılarında da sorunlar yaşanmıyor değil. Bu alanda en sık yaşanan sorun ise aslında sinyal sorunları. Kimi zaman modemin internete bağlanacak cihaz ile arasında çok mesafe olması kimi zamanda modemler arasında kanal çakışmaları nedeniyle yaşanan bağlantı sorunları internetin kararlı bir şekilde kullanılmasını da engelliyor. Birkaç ayar yaparak belki çakışma sorunu giderilebilir fakat sinyal seviyesi sorununu gidermek için mutlaka sinyal genişletici cihazlardan yararlanmak gerekiyor. İşte bu cihazlardan birisi de TL-WA850RE alan arttırıcısı. Modem ile doğrudan bağlantı kurabilen TL-WA850RE cihazı ile kablosuz internetinizin çekim gücünü iki, üç katına kadar çıkarabiliyorsunuz. Bunun için öncelikle cihazın kurulumunu yapmanız gerekiyor. Peki, kurulumu nasıl yapabiliriz? Detaylı inceleyelim.

  • Kurulum için iki farklı yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerden biri cihazın ara yüzüne girerek cihaz içerisinde arama yapıp kablosuz ağımızı bulmak ve bağlantı kurmak. Bu yöntem için mutlaka cihaz ile bilgisayar arasında kablolu bağlantı kurmanın gerekliliği olduğunu da belirtelim.
TL-WA850RE

TL-WA850RE kurulumu yapma

  • Bunun dışında çok daha bir yöntem olan WPS düğme bağlantısını da kullanabiliyorsunuz. Bu işlem içinde öncelikle TL-WA850RE cihaz üzerindeki WPS tuşuna 3 saniye basılı tutuyorsunuz. Bu süreç sonrasında ise bu kez modemimizin üzerinde bulunan WPS tuşuna basıyoruz. WPS tuşlarına bastığımız zaman iki cihaz arasındaki bağlantı da kurulmuş olacak. Bunun için ekstra bir işlem yapmanıza gerek yok. Bağlantıyı kurduktan sonra bilgisayarınızı da yeniden başlatmayı unutmayın.