Telefon Meşgulken Kim Arıyor Nasıl Görülür?

tarafından
834
Telefon Meşgulken Kim Arıyor Nasıl Görülür?

Telefonla konuşurken aynı anda biri sizi aradığında telefon görüşmesi sırasında bazı telefonlar kimin aradığını ekranda göstermiyor. Bununla beraber siz telefonla görüşürken karşı tarafa da sadece telefonun meşgul olduğunu ifade eden ses veriliyor. Bu gibi bir durumda siz telefon görüşmenizi tamamladıktan sonra görüşme sırasında sizi arayan kullanıcıyı cevapsız çağrı olarak görüyorsunuz. Tabi bu durum kimi zaman önemli telefonları da kaçırmanıza neden olabilmekte. Bu sorunu çözmek ve telefon meşgulken arayan bir diğer kullanıcıyı beklemeye almak için ise çağrı bekletme servisini de kullanmanız mümkün. Akıllı telefonlarda bunun için özel bir ayar olduğunu söyleyebiliriz. Peki, bu ayarlar nasıl yapılıyor? Daha detaylı bakalım.

Akıllı Telefonlarda Çağrı Bekletme Özelliğini Açma

Bu işlem akıllı telefon modellerine göre değişebiliyor. Her ne kadar birçok akıllı telefon bu konuda kullanıcılara destek sunsa da hala bu ayarların bulunmadığı telefonlarında olduğunu belirtelim. Söz konusu özelliği açık konuma getirmek için ise yapmanız gereken telefonunuzun uygulama menüsü üzerinden “ayarlar” kısmına girmeniz. Ayarlar kısmına girdikten sonra ise yapmanız gereken ise “arama ayarlarına” giriş yapmak. Arama ayarları bölümünden çağrı bekletmeyi aktif edebilirsiniz.

Özelliği aktif etmeniz durumunda telefon meşgulken sizi arayan kullanıcılara “aradığınız numara şuan meşgul” şeklinde bir bant dinletiliyor ve arayan kişi beklemeye alınıyor.

çağrı-bekletme

Diğer Telefonlar İçin Çağrı Bekletme

Eğer akıllı telefon kullanmıyorsanız ya da kullandığınız akıllı telefon bu özellik ayar menüsünde yer almıyorsa bu durumda çağrı bekletme işlemi için başka bir yol daha deneyebilirsiniz. Servisi aktif etmek için telefonunuzdan “*43#” numarasını da tuşlayabilirsiniz. Bu ayardan sonrada aynı şekilde sizi arayan kullanıcı aynı şekilde beklemeye alınıyor.