Telefon Dinleme Nasıl Anlaşılır?

tarafından
291
Telefon Dinleme Nasıl Anlaşılır?

Telefonlarımızın dinlendiği, dinlenebildiği bir gerçek. Özellikle de haberlerde çıkan bu tür korkulu rüyalara yol açacak haber başlıkları mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Eğer telefonunuzun dinlenmesinden kuşkulanıyorsanız ve ya dinlenip dinlenmediğini anlamak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Gelin birlikte göz atalım

  • Telefon dinlemenin en belirgin özelliği hatta oluşan cızırtılar ve ekolardır. Bu cızırtılar hatta birinin daha olduğunu gösterir.
  • Telefonun şarjı durduk yere birden bitmeye başladıysa bu seçenek de telefonunuzun dinlendiğine dair işaretlerdendir. Şarjın çabuk bitmesinin sebebi, kullanılan uygulamaların, mikrofonu kullanarak etraftaki sesleri depolamasındandır.
  • Telefonunuz anlam veremediğiniz kadar sıcaklığa ulaşıyorsa, örneğin durduk yere ısınıyorsa dışarıdan birileri tarafından dinlenmeni muhtemeldir.

Bu seçenekler listesi uzadıkça uzar. Telefonunuza her ay gerekli bakımı yaparsanız(telefon sıfırlama,ram boşaltma gibi) durduk yere bu belirtiler gün yüzüne çıkmazlar. Telefonunuzun dinlemenin yanı sıra kötü düşünceli insanlar bilgilerinizi ele geçirebilir, sosyal medya hesaplarınıza kadar sızabilirler.