Teknosa Preo P2 İncelemesi

tarafından
567
Teknosa Preo P2 İncelemesi

Teknosa’nın yeni ürettiği akıllı telefon olan Teknosa Preo P2 incelemesine hoş geldiniz. Akıllı telefon piyasasına hızlı bir giriş yapan Teknosa 2015 yılında Preo P1 ile üretimi gerçekleştirmişti. Bu kez Teknosa son model yeni telefonunu tanıttı. Akıllı telefon piyasasına çok sonraları girse de attığı ilk adım gayet sağlam olan Teknosa yinede sınıfı geçememiş ve akıllı telefon rekabetinin çok sert olduğu piyasa da tutunamamıştı.

Neden Teknosa ilk denemede başarısız oldu diye soracak olan varsa bunun tek bir nedeni var diyebiliriz. Teknolojik olarak diğer telefonlar ile yarışamaması fiyat açısından Teknosa Preo P1 gayet uygundu ancak donanımsal olarak kullanıcılara hitap etmiyorsa pek bir önemi yoktu. Teknosa yılmadan serinin ikinci cihazı olan Teknosa Preo P2 çalıştı ve daha iyi bir telefon üretmek istediğini açıkça belli etti. Teknosa bu kez çok daha donanımlı ilk versiyona oranla kalitesini arttıran bir cihaz ile bizleri selamlıyor. Yeni telefon alacaklar için fiyat ve performans arasında bir değerlendirme yapmak istiyorum. Öncelikle bu telefonu almak size ne kazandırır? Teknosa gibi sağlam bir markadan ürün almış olursunuz ve garanti gibi sıkıntılar yaşamazsınız. Peki, akıllarda şu soru var Teknosa Preo P2 almalıyım?

Teknosa Preo P2 ALMALI MIYIM?

Telefon alırken her zaman fiyatına ve bize verebileceği özelliklerine bakarız. Doğal olarak Teknosa Preo P2 içinde buna benzer bir test yapacağız. Piyasa da aynı fiyata daha yüksek performans alabileceğimiz bir cihaz varsa neden onu tercih etmeyelim?

Teknosa Preo P2 fiyatı 900 TL telefonun özelliklerinden bahsetmek istiyorum. Öncelikle kamera Teknosa Preo P2 de 13 megapiksel arka 8 megapiksel de ön kamera bulunuyor. Ön selfie için 8 megapiksel kamera fena sayılmaz. Ayrıca Amoled ekran ve hızlı şarj desteği bulunmakta şarjı çabuk biten telefonu kimse tercih etmek istemez. Ayrıca 3150 mAh bataryası da var. Önemli bir detay ise işlemci ve ekran gibi ana unsurlar asıl gücünü bataryadan almıyor ve bu sayede pil ömrü daha uzun oluyor.

Ufak bir değerlendirme yapacak olursak Teknosa Preo P2 almayın diyemem. Telefonlara yüksek ücretler vermek istemeyenler için ideal bir telefon olacaktır.