SuperBeam İle Yüksek Boyutlu Dosya Aktarımı Nasıl Yapılır?

tarafından
640
SuperBeam İle Yüksek Boyutlu Dosya Aktarımı Nasıl Yapılır?

Ülkemizde internet giderek yayılıyor. Artık mobil cihazlarda da yüksek hızlı internet kullanılmasıyla beraber hemen hemen her merkezde internet kullanılabilir hale geldi. İnternetin bu şekilde yayılma göstermesi günlük hayata ise büyük oranda etki etti. Artık kullanılan internet sistemleri sayesinde çok uzun süreceği düşünülen bir işlemi sadece birkaç tıklamayla tamamlayabiliyorsunuz. Özellikle doysa aktarımı, veri gönderimi, belge gönderimi gibi işlemler internet sayesinde sadece dakikalar içerisinde yapılabiliyor. Üstelik sırf bu işlem için yeni yazılımların gündeme gelmeye başladığını da söyleyebiliriz. Bu yazılımlar arasında en hızlı olan ve en çok tercih edilenlerinden birisi de SuperBeam. Hem Android hem de İOS işletim sistemleri için kullanılan program akıllı telefonunuzdan çok büyük dosyaların bile paylaşılmasına olanak sağlıyor. Üstelik paylaşım için birkaç farklı yolu tercih edebiliyorsunuz. Peki, SuperBeam ile dosya paylaşımı nasıl yapılır? İnceleyelim.

  • SuperBeam’in resmi mağazalarda yer alan uygulaması şuan için Anroid 4.0 ve üzerini destekliyor. Telefonunuzdan Google Play uygulamasına giderek bu sürüm ve üstünde bir sürüme sahip olan cihazınız üzerinden SuperBeam uygulamasını indiriyorsunuz.
SuperBeam send

SuperBeam gönder butonu

  • Uygulamayı indirdikten sonraki aşama sizin tercihinize göre değişebilir. Zira eğer ki uygulamanın pro sürümünü kullanmayı tercih ederseniz mail adresinizle beraber uygulamaya üye olmanız gerekiyor. Pro sürüm için ilk etap deneme süresi de veriliyor. Fakat daha sonra bir miktar ücret ödemeniz isteneceğini de unutmayalım. Eğer pro sürüm kullanmayacaksanız deneme sürümünden de devam edebiliyorsunuz.
SuperBeam uygulaması

SuperBeam send menüsü

  • Seçiminizi yaptıktan sonra SuperBeam ara yüzünden “gönder” ikonuna tıklamanız gerekiyor. Gönder ikonuna bastığınız da uygulama size ne tür bir dosya göndereceğinizi soruyor. Göndereceğiniz dosyanın türünü seçtikten sonra telefonunuzdan göndereceğiniz dosyayı seçiyorsunuz.
SuperBeam ile dosya gönderme

SuperBeam gönderim barkodu

  • Bir sonraki aşamada ise gönderim şekli ile ilgili bir ekran karşınıza gelecek. Eğer ki NFC teknolojisini kullanacaksanız NFC dosya gönderimi işlemini tercih edip cihazları NFC ile eşleştirmelisiniz. Dosya boyutuna göre eşleştirme işleminden sonra bir süre aktarım beklemeniz gerekiyor. Diğer yöntem ise Wİ-Fİ üzerinden direk gönderim. Bu seçenekte de önce gönderen kısmın telefonunda dosyaya ait bağlantıyı içeren bir barkod oluşuyor. Karşı tarafta yine uygulama üzerinden bu barkodu gösterip indirme işlemini başlatabiliyor.