Spotify Nasıl Kullanılır?

tarafından
572
Spotify Nasıl Kullanılır?

  Akıllı telefonlar geliştikçe insanlar butik yaşam biçimini benimseye başlamıştır. Kullandıkları telefonlarda önem verdikleri en önemli ayrıntı ise müziktir. Müzik dinlemek, bir müziğe erişmek her zaman kolay olmamakla beraber App Store kullananlar bilir ki itunes üzerinden indirmek oldukça pahalıya denk gelmektedir. Bu sebeple alternatif müzik dinleme seçenekleri oluşturulmuş ve pek çok uygulama geliştirilmiştir. Spotify kullanımı da bu uygulamaların başında gelmektedir. Spotify içerik olarak olabildiğinin en fazlası şarkı barındıran, eskiden yeniye şarkı skalası oldukça geniş olan bir uygulamadır. Bu uygulamaya yönelik GSM hatlarının da teşviki bulunmaktadır. Uygulama kullanışı oldukça geniş çaplı olup, android ya da IOS fark etmeksizin erişim sağlanabilen bir uygulamadır.

Spotify Uygulaması

Spotify iki formda kullanılabilen bir uygulamadır. Ücretsiz olarak indirme ve gün içerisinde sınırlı sayıda reklam ile beraber müzik dinlemek isterseniz Free formunu, müzikte sınır olmaz kafama göre dinlemek istiyorum derseniz de Premium üyeliği satın almanız gerekmektedir. Bu şekilde aylık olarak 10 TL gibi bir ücret ile sınırsız müzik dinleme şansına sahip olursunuz.

Spotify’da Bulunan Şarkılar

Şarkı, tarz, kategori fark etmeksizin her türlü Türkçe ya da yabancı şarkıya erişim imkanı sağlayan bu uygulama oldukça kullanışlıdır. Yani rap dinleyen biri de arabesk dinleyen biri de aynı uygulama üzerinden kolaylıkla şarkılarına erişim sağlayabilir. Aylık ücreti ise oldukça uygun fiyatlıdır.