Sosyal Medya’da Siri Nasıl Kullanılır

tarafından
272
Sosyal Medya’da Siri Nasıl Kullanılır

İOS işletim sistemi tarafından uygulanan önemli bir sistem olan Siri yapabilecekleri konusunda sınır tanımıyor. Ancak onun kurulması ve kullanılması ile ilgili sosyal medya da siri kullanımı hakkında farklı bilgiler mevcuttur. Akıllı asistan olarak bilinen bu bilgisayarlı sistemlerin kullanımı ve sürümü son derece kolaydır. Bu ürünün detay için İOS alt yapısında bulunan akıllı asistan sistemi olan Siri’ yi harekete geçirmek gerekir. Sosyal Medya Siri nasıl kullanılır. Öncelikli olarak onunla neler yapabileceğinize bakmak gerekir. Onunla arama yapabilir ve mesaj yazma şansına sahip olabilirsiniz. Çevrenizde bulunan tüm mekânları ve hastaneleri yine Siri sayesinde bulmanız mümkündür. Hayatı bu denli kolaylaştıran Siri artık sizin için gerçek anlamda önem arz etmektedir.

Sosyal medya Siri kullanımı için nasıl gönderi yapacağınızı sizlere anlatmak istiyoruz. Öncelikli olarak hangi sosyal medya ağını kullanmak istediğinizi düşünün ve ona göre hareket edin. Facebook Twiter gibi gönderilerin oluşması için paylaşılacak olan noktalar ile birilkte bunların durum veya farklı paylaşımlar olup olmadığını düşünmeniz gereklidir. Sonrasında ise İOS cihazınızda bulunan Twitter ile Facebook ürününün yüklü olduğunu bilmeniz gereklidir. Sonrasında ise Siri programının aktif olması yeterli olacaktır. Ayarlar kısmından uygulamaları bularak, Twitter ve Facebook gibi uygulamalarınıza giriş yapmalısınız. Durum paylaşımı içinde home tuşuna basarak buradan Siri’ yi aktif hale getirmeniz beklenecektir. Hey Siri özeliliğini aktif olarak oluşturmak için mutlaka şarja takılı ise Hey Siri diyerek bu ürünü başlatmanız mümkündür.

Sosyal Medya'da Siri Nasıl Kullanılır

Sosyal Medya’da Siri Nasıl Kullanılır

Siri için facebook adına veya twitter adına bir seslenme yapınız. Örneğin Facebook Durum Paylaş diye seslenerek onu aktif hale getireceksiniz siri Ne söylemek istiyorsun diye sorduğunda ona yanıtını vermeniz yeterli olacaktır. Sosyal medya siri kullanımı adına paylaşmak istenilen dürümü ise sesli olarak iletmeniz gereklidir. Yazılan durumun paylaşılması için sizden izin isteyen Siri Paylaşmaya Hazır mısınız diye soracaktır. İçeriğin uygun olarak anlaşıldığını gören kişinin paylaşım için Evet diyerek bu durumu devam ettirmesi veya vazgeç diyerek durumu iptal etmesi mümkün olacaktır. Aynı durum Twitter içinde geçerlidir. İşlemleri sırasıyla yaparak durum paylaşmanız mümkün olacaktır.