Sony Xperia Z3 Batarya Sorunu ve Çözümü

tarafından
665
Sony Xperia Z3 Batarya Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere dünya devi olan Sony markasının son yıllarda çıkarmış olduğu amiral gemisi olan Sony Xperiz Z3 modeli gerek performans gerek ise şık tasarımı ile teknoloji kullanıcılarını büyülemiş ve ilgi görmüş bir cihazdır. Samsung ve Apple gibi dünya devi markalar ile yarışmakta olan Sony Xperia serileri bu konuda oldukça hassas ve dikkatli olmakta. Özellikle’de yüksek performansı üzerine kullanıcıların çeşitli forum ve portal sitelerinde birçok kez bahsedilmiş ve bu performansı yüzünden tercih edilmiştir. Fakat bazen her akıllı telefonda da olabilecek sorunlar Sony Xperia Z3 serisinde de görülebilmektedir. Bu sorunlar arasında yaygın olan ve son zamanlarda kullanıcılar tarafından şikayet konusu haline gelmiş batarya sorunu kullanıcıların batarya seviyesinin hızlıca tükenmesinden baya bir şikayet ettikleri görülmektedir. Aşağıda verdiğimiz yöntemler doğrultusunda bir nebzede olsa cihazınızın bataryasını daha az tüketilmesinde yardımcı olacağız.

sony xperia z3 batarya sorunu ve çözümü

SONY XPERIA Z3 BATARYA SORUNU VE ÇÖZÜM

  • Özellikle son çıkan cihazlar için kullanılan oyun, GPS, 3G, Wi-fi uygulamaları batarya tüketimini hızlandırmaktadır.
  • Bazen uygulama kullanırken çıkış yapacağınıza power tuşuna basarak açık olan uygulamanızı kapattığınızı sanırsınız. Fakat uygulamalar kapanmamakta ve arka planda çalışmaktadır. Cihazınızın pil ömrü için kullanmadığınız uygulamaları mutlaka sonlandırın.
  • Cihazınız’da bulunan bir takım uygulamalar hem batarya hemde işlemciyi aşırı derecede yormaktadır. Ayarlar bölümünden güç seçenekleri sekmesine gelerek buradan cihazınızın batarya performansını etkileyen uygulamalara göz atabilirsiniz.
  • Cihazınızın titreşimini devre dışı bırakın ve aynı zaman’da ekran parlaklığını da kısarak batarya tüketiminden tasarruf edebilirsiniz.

Bu sorun tüm Sony Xperia Z3 veya serilerinde aynı anda görülmez. Kullanıcıdan kullanıcıya veya kullandıkları uygulamalara göre değişeceğini unutmayın. Ve içerisinden çıkamayacağınız durumlarda daha fazla cihazınızı kurcalamadan üretici desteğinden yardım isteyin.