Sony Xperia Z Ultra’nın Ekran Görüntüsünü Nasıl Alabiliriz?

tarafından
230
Sony Xperia Z Ultra’nın Ekran Görüntüsünü Nasıl Alabiliriz?

Uzun yıllardır varlığını sürdüren teknoloji devlerinden biri olan Sony, önce Vavio serisi bilgisayarlar ardından oyun konsolu denilince akla ilk gelen Playstation konsollar derken şimdilerde ise akıllı telefon serileriyle piyasanın aranan markalarından biri haline geldi. Kullanıcılara sunduğu üstün özellikler sayesinde mobil alanda kendisini kanıtlayan Xperia serisiyle beğeni toplamış olan Sony, akıllı telefon pazarında da sürekli olarak yeni ürünlerini de tanıtmaya başladı. Zira firmanın son bombalarından birisi de Xperia Z Ultra oldu. Özellikle geniş ekranıyla ilgi gören yeni seride bazı işlevler ise çok daha kolay hale getirilmiş. Bunlardan bir tanesi de ekran görüntüsü alma. Akıllı telefonlarda çok sık kullanılan ekran görüntüsü alma işlemi marka ve modele göre değişiklik gösterebiliyor. Peki, Xperia Z Ultra ekran görüntüsü alma işlemini nasıl gerçekleştiriyoruz?

  • Diğer akıllı telefonlarla karşılaştırdığımız zaman Xperia Z Ultra’da ekran görüntüsü almak oldukça kolay. Görüntüsünü almak istediğiniz ekranı görüntülerken telefonun yan tarafında bulunan “power(kapatma)” tuşuna basılı tutmanız gerekiyor.
Sony Xperia Z Ultra ekran görüntüsü

Sony Xperia Z Ultra ekran görüntüsü nasıl alınır

  • Power tuşuna basılı tutulması durumunda karşınıza kapatma menüsü geliyor. Xperia Z Ultra akıllı telefonda kapatma menüsünde farklı olarak birkaç seçenek daha bulunuyor. Ekran görüntüsü al seçeneği de bunlardan bir tanesi. Gezindiğiniz sayfanın ekran görüntüsünü almak için “Ekran görüntüsü al” sekmesine tıklamanız yeterli. Ekran görüntüsü alma işlemi tamamlandıktan sonra ise resme ulaşmak için galeriyi ziyaret etmeniz gerekli. Galeriler içerisinde oluşan yeni ekran görüntüleri dosyası içerisinden kayıt altına aldığınız ekran görüntülerine ulaşabiliyorsunuz. Eğer görüntüde her hangi bir değişiklik yapmak isterseniz o zaman standart olarak resim düzenleme işlemi gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır. Bunun için 3. Parti uygulamaları tercih edebileceğiniz gibi Xperia Z Ultra içerisinden de aldığınız görüntüyü düzenleyebilirsiniz.