Sony NWZ 613 Walkman İncelemesi

tarafından
672
Sony NWZ 613 Walkman İncelemesi

Merhaba sevgili teknoabla.com okurları. Bu seferki incelememiz Sony NWZ613 Walkman kulaklık seti. Ense tipi mp3 şeklinde olan bu ürünü gelin hep birlikte inceleyelim.

Öncelikle kutu içeriğinde neler geliyor bunları öğrenelim.

Unboxing-Sony-Walkman-NWZ-WS613-SmartTechNews-600x400

Şarj aparatı, Kullanım klavuzu, Taşıma aparatı, Yedek silikon başlıklar,Medya kontrolü ile zengin bir kutu içeriğine sahip olan Sony NWZ613 Walkman modeli su geçirmez özelliğe sahip. Tasarım konusunda bir önceki modelinden pek fazla bir değişikliğe gidilmemiş.

Cihazın yeni bir özelliği NFC olayı. NFC özelliği sayesinde mobil cihazlarınızı eşleştirip müzik alışverişi yapabiliyorsunuz. Her iki kulaklıkta da butonlar yer alıyor. Sol kulaklık üzerinde “Mode” tuşu ve “Ses arttır, kıs” tuşları yer alırken Sağ kulaklık üzerinde Bluetooth tuşu yer alıyor.

Bluetooth tuşuna 6,7 sn basılı tutarsanız cihaz eşleşme moduna girecektir. Telefonunuzda Bluetooth açık durumdayken eşleşme yapabilirsiniz. Cihazın sağ tarafında güç butonu yer alıyor. Alt kısmında ise aramalara cevap verebileceğiniz bir tuş bulunuyor. Bu tuşun hemen yanında “ileri al-geri sar” butonları yer almakta.

Aramalara cevap tuşu demişken, kulaklığı telefonunuz ile eşleştirdiğiniz taktirde telefonunuza gelen aramalara cevap verebiliyorsunuz.

Tasarım konusunda gayet şık olan Sony NWZ613 gayet sağlam bir kablo ile ve gayet sağlam parçalar ile üretilmiş diyebiliriz.

Medya kontrolcüsü aparatına değinelim. Bu parçayı parmağınıza takabiliyorsunuz. Şarkıyı ileri-geri, duraklat gibi modları yönetebiliyorsunuz. Bu şekilde sürekli elinizi kulağınıza götürmenize gerek yok. Yalnız medya kontrolcüsünü  yüzerken kullanmamanız gerekiyor.

sony_nwz-ws613_imtest

Şarj ünitesinden çok fazla bahsetmeye gerek yok. Standart Sony NWZ serisinin şarj aparatı diyebiliriz.

4 GB dahili hafıza ile gelen kulaklık, telefonunuzla eşleştirdiğiniz taktirde telefonunuzdaki müzikleri dinleyebilirsiniz.

8 saat civarında şarj süresine sahip ve 3 dakikalık şarj ile 60 dakikalık bir kullanım sunulmakta.

Sunulan teknolojiler sayesinde daha güçlü bas , daha temiz ses özelliği bulunmakta.

Cihazı uzun süre kullanabiliyorsunuz gayet şık ve sağlam parçalardan oluşuyor.

Suya karşı dayanıklı olduğunu da bir kere daha hatırlatalım.